Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrady podsumowuje pierwsze trzy kwartały 2018 roku

© Stalexport Autostrady S.A.

Udostępnij:

Większe przychody oraz większy zysk netto niż w roku ubiegłym – w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. Grupa Stalexport Autostrady odnotowała wzrosty w zakresie najważniejszych danych finansowych. Zdecydował o tym m.in. zwiększający się systematycznie poziom ruchu na autostradzie A4 Katowice-Kraków.


W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku Grupa Kapitałowa Stalexport Autostrady osiągnęła przychody wynoszące około 255,2 mln zł i wypracowała zysk netto w wysokości 146 mln zł. Najistotniejszy wpływ na skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej miała działalność polegająca na zarządzaniu i eksploatacji autostrady A4 Katowice-Kraków, prowadzona przez należącą do Grupy spółkę Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Natężenie ruchu na autostradzie wrosło o 5,3 proc. w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku i wyniosło średnio 46 tys. pojazdów na dobę. Wzrost ten dotyczy zarówno samochodów osobowych (5,6 proc.), jak i ciężarowych (3,9 proc.). Z kolei przychody z tytułu poboru opłat za przejazd ww. odcinkiem autostrady wyniosły 252 mln zł i wzrosły o 6 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.


TOP w kategorii


#RynekPrzez dziewięć miesięcy tego roku systematycznie zwiększała się liczba użytkowników  elektronicznego poboru opłat A4Go. Do tej pory sprzedano już ok. 27 tys. urządzeń pokładowych. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w minionych kwartałach 2018 r. należały: modernizacja odwodnienia autostrady, remont obiektu mostowego w woj. małopolskim oraz zakończone już prace utrzymaniowe związane z wymianą nawierzchni jezdni autostrady oraz jezdni węzła Balin.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również