Najnowszy Cadillac CT4-V/CT5-V Blackwing wyposażony w hamulce Brembo

hamulce Brembo © Brembo

Udostępnij:

Brembo, światowy lider i uznany innowator w dziedzinie technologii układów hamulcowych, został wybrany na dostawcę części do dwóch Cadillaków, CT4-V Blackwing i CT5-V Blackwing, planowanych na 2022 rok.

Nowe, wyczynowe modele sedanów będą wykorzystywać lekką technologię Brembo na wszystkich czterech kołach. Wysokowydajny układ hamulcowy z żeliwnymi tarczami będzie standardowym wyposażeniem obydwu pojazdów, a najbardziej zaawansowany, karbonowo-ceramiczny układ Brembo będzie dostępny w specjalnym modelu CT5-V Blackwing o mocy 668 koni mechanicznych, co będzie pierwszą tego typu opcją w Cadillaku.– Jesteśmy dumni z faktu, że zostaliśmy pierwszymi w historii dostawcami karbonowo-ceramicznego zestawu hamulcowego do Cadillaka – powiedział Dan Sandberg, prezydent i CEO Brembo North America. – To czwarta generacja układów hamulcowych do sedanów z serii V i kolejny przełomowy moment w 15-letniej historii naszej współpracy z firmą Cadillac.

– Karbonowo-ceramiczny zestaw hamulcowy Brembo do CT5-V Blackwing pozwoli zmniejszyć jego wagę o 28,8 kg, co wpłynie na jeszcze większą dynamikę tego super auta. Nowy, oryginalny kolor Tech Bronze zacisków Brembo, widocznych przez prześwitujące felgi, podkreśla wysokie osiągi, a także wyrafinowany wygląd CT5-V Blackwing. Zdecydowaliśmy się nawet wygrawerować na karbonowej tarczy logo serii V.

Źródło: Brembo

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również