Inter Cars SA - Pracodawca Przyjazny Edukacji

©

Udostępnij:

Inter Cars SA otrzymał statuetkę „Pracodawca Przyjazny Edukacji” za wkład w kształcenie zawodowe młodzieży oraz doskonalenie nauczycieli.

Nagrody zostały przyznane przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku i dotyczyły firm działających na terenie tego miasta. Statuetki to podziękowanie za wsparcie i organizowanie m.in. pracowni, warsztatów i zajęć niezbędnych do kształcenia zawodowego uczniów. Praktyki w zakładach pracy są niezwykle istotne w poznawaniu przyszłego zawodu przez młodych ludzi. Nabywanie praktycznych umiejętności ułatwia uczniom wejście na rynek pracy. Partnerstwo szkół z lokalnymi pracodawcami ma więc wyjątkowe znaczenie dla szkolnictwa zawodowego.

W ten sposób włodarze miasta docenili zorganizowany przez Inter Cars SA program „Młode Kadry”, który poza Białymstokiem objął swoim zakresem jeszcze 14 placówek w całej Polsce.

O wyzwaniach związanych z kształceniem zawodowym, oczekiwaniach pracodawców, rynku pracy i dobrych praktykach dyskutowali nauczyciele, przedstawiciele samorządu, pracodawcy oraz zagraniczni goście. Okazją do rozmowy była dzisiejsza konferencja poświęcona budowaniu przedsiębiorczości w naszym mieście. XI edycja konferencji "Kształcenie zawodowe - egzaminy zewnętrzne - rynek pracy" odbyła się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.Statuetkę w imieniu Prezesa Zarządu Inter Cars SA, Roberta Kierzka, odebrał Maciej Bobrowski, Kierownik Działu Szkoleń Technicznych.Więcej informacji o programie „Młode Kadry” na www.szkolenia.intercars.com.pl.

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również