Jak dobrze wyglądać w pracy – odzież robocza MEWA Dynamic dla kobiet

© MEWA

Udostępnij:

Zawody, które dotychczas uważane były za „typowo męskie”, coraz częściej wykonywane są przez kobiety. Dla nich ubranie robocze też jest bardzo ważne: musi mieć jednak inne rozmiary i inny krój, dostosowany do kobiecego ciała. MEWA ma w swojej ofercie odpowiednie funkcjonalną odzież roboczą do wynajęcia, przeznaczoną dla kobiet.

Odzież robocza dla kobiet powinna mieć takie same funkcje, jakimi charakteryzuje się odzież przeznaczona dla mężczyzn. Ubranie robocze musi być zatem trwałe, wygodne i powinno przy tym jeszcze dobrze spełniać swoją funkcję ochronną. Musi ono też dobrze leżeć na danej osobie, dlatego też wymagany jest inny krój, który uwzględnia budowę kobiecego ciała.


Firma MEWA, dostarczająca tekstylia przemysłowe, ma w swojej ofercie odpowiednie ubrania robocze także dla kobiet: – Pytania ze strony klientów oraz analiza rynku skłoniły nas do tego, by opracować specjalne części garderoby roboczej dla kobiet wykonujących prace fizyczne, na przykład w rzemiośle –wyjaśnia Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce. – Ubieranie kobiet w odzież roboczą, która przeznaczona jest dla mężczyzn, nie jest dobrym rozwiązaniem. Kobiety mają inna budowę ciała i wymagają odzieży o odpowiednio dopasowanym kroju. Tylko w takim wypadku odzież jest funkcjonalna i przede wszystkim wygodna w noszeniu – dodaje.

Stąd też MEWA ma w kolekcji MEWA Dynamic również kurtki i spodnie przeznaczone właśnie dla kobiet. Planowane są też inne części garderoby. Ta odzież odznacza się szczególnie dużą swobodą ruchów, posiada szereg funkcjonalnych detali, liczne kieszenie na małe przedmioty i narzędzia. Wzornictwo odzieży przypomina wyglądem ubrania, jakie nosi się na zewnątrz. – Poszerzyliśmy kolekcję, która już się sprawdziła, o ubrania dla kobiet, co pozwala firmom wyposażać wszystkie pracownice i pracowników w odzież roboczą, zapewniającą jednolity firmowy wygląd – mówi Piotr Borowczyk. Ubrania dla kobiet MEWA oferuje w systemie pełnej usługi. Odzież jest dostarczana do klienta i jednocześnie odbierane są brudne ubrania robocze, które są prane ekologicznie z zakładach firmy MEWA, po czym – już czyste – są one ponownie dostarczane klientowi. Serwis obejmuje też drobne naprawy odzieży i utrzymywanie jej w dobrym stanie. Tym samym pracownice w danym zakładzie mają zawsze świeżą i czystą odzież roboczą do dyspozycji.  


TOP w kategorii


#InneŹródło: Informacja prasowa MEWA Textil-Management

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również