Kobieta dyrektorem zakładu Volkswagena we Wrześni

fabryka, Volkswagen Września © Volkswagen Poznań

Udostępnij:

Christiane Engel, dotychczasowa kierownik organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, z dniem 1 października 2018 r. została nowym dyrektorem zakładu we Wrześni. Tym samym Christiane Engel została pierwszą kobietą, która objęła stery w zakładzie produkcyjnym należącym do tego niemieckiego koncernu.


Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem (kierunek nauka pracy) i rozpoczęła swoją karierę zawodową w roku 1992 w Volkswagenie w Saksonii w obszarze inżynierii przemysłowej. Od tego czasu pełniła różne funkcje w różnych zakładach koncernu. W 2001 r. zmieniła obszar przechodząc do Auto5000 i przejęła kierownictwo nad działem organizacji pracy oraz fabryki. W 2009 r. przejęła kierownictwo obszaru inżynierii przemysłowej w zakładzie Chattanooga (USA). Od 2012 r. Christiane Engel pracuje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, gdzie dotąd sprawowała funkcję kierownika organizacji pracy i inżynierii przemysłowej.


TOP w kategorii
Warto dodać, że Christiane Engel będzie pierwszą kobietą, która przejęła funkcję dyrektora zakładu produkcyjnego w strukturach niemieckiego koncernu.

Dotychczasowy dyrektor zakładu, Ralf Nitzschke jest dyplomowanym inżynierem (technologia procesów przetwórczych) i rozpoczął swoją ścieżkę zawodową w roku 1986 w marce Volkswagen Samochody Osobowe jako referent w laboratorium. Od 1993 r. zajmował kolejne funkcje kierownicze w Niemczech i zagranicą, m.in. w VW de Mexico (Puebla), Audi (Neckarsulm), VW Slovakia (Bratislava), VW India (Pune), Volkswagen Poznań. Dodatkowo wspierał rozruchy produkcji w fabrykach w Chinach, Hiszpanii i Kanadzie. Od 2015 r. Nitzschke był dyrektorem zakładu we Wrześni (Produkcja Craftera, 3400 pracowników), a wcześniej w dużej mierze przyczynił się do budowy tego nowego zakładu.

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również