Kolejna placówka w programie Młode Kadry

młode kadry, inter cars © Inter Cars

Udostępnij:

Do programu „Młode Kadry” dołącza najstarsza szkoła samochodowa w Polsce, czyli Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie. Uroczyste podpisanie porozumienia edukacyjnego odbyło się 23 stycznia 2019 w budynku przy ulicy Szczęśliwickiej 56, gdzie obecnie mieści się placówka.

„Młode Kadry” to program stworzony przez Inter Cars w 2012 roku, polegający m.in. na dostarczaniu aktualnej wiedzy, umiejętności technicznych i technologicznych nauczycielom oraz uczniom, a także doposażaniu w nowoczesny sprzęt warsztatowy. Program określa się także mianem „zawodowej trampoliny”, która ma ułatwić młodym ludziom start w życiu zawodowym. „Młode Kadry” wspierają cyklicznie organizowany konkurs wiedzy i umiejętności pod nazwą Young Car Mechanic oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów.O dołączeniu warszawskiej szkoły do opisywanego programu wypowiedziała się Marta Ciesielska, menadżer projektu „Młode Kadry”:

– Nie będę ukrywać, że obecność w programie „Młode Kary” szkoły z długą i piękną tradycją, a jednocześnie realizującej działalność dydaktyczną w nowocześnie zorganizowanej i wyposażonej przestrzeni jaką jest Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1, to dla nas ważne. Chcemy wspierać młode talenty i ich nauczycieli, ponieważ jesteśmy świadomi tego, jak istotna będzie ich rola w budowaniu przyszłości rynku motoryzacyjnego w Polsce. Mam pełne przekonanie, że już niedługo Ci młodzi ludzie będą stanowili o sile branży w naszym kraju i nie tylko.

Źródło: Inter Cars

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również