Mapa HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature

© TomTom

Udostępnij:

Firmy TomTom (TOM2) i Bosch ogłosiły stworzenie mapy HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature, służącą do lokalizacji pojazdów autonomicznych. Radar Road Signature umożliwi pojazdom autonomicznym określenie ich precyzyjnej lokalizacji na drodze z dokładnością do kilku centymetrów, działając w połączeniu z TomTom HD Map.

Zaletą Bosch Radar Road Siganture jest jego niezawodność – w przeciwieństwie do map, które do lokalizacji pojazdów korzystają wyłącznie z danych wideo, z Radar Road Signature można korzystać także
w nocy i w warunkach o słabej widoczności. Produkt Boscha potrzebuje zaledwie pięciu kilobajtów danych
na kilometr, które są przesyłane do chmury, co jest połową przepustowości niezbędnej do mapowania opartego na systemie wideo.Harold Goddijn, TomTom CEO, powiedział – Ciężko pracowaliśmy aby stworzyć mapę HD na potrzeby autonomicznej jazdy oraz TomTom RoadDNA. To fascynujące, że wraz z firmą Bosch możemy zaprezentować nowy produkt, jakim jest Radar Road Signature, który znacznie zwiększa dokładność lokalizacji w każdych okolicznościach.

– Radar Road Signature jest milowym krokiem na drodze do autonomicznej jazdy. Produkt umożliwi pojazdom autonomicznym dokładne określenie ich lokalizacji przez cały czas – powiedział Dr Dirk Hoheisel, członek zarządu firmy Bosch.

Bosch chce wprowadzić Radar Road Signature na rynek w Europie oraz USA najpóźniej w roku 2020.Źródło: TomTom

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również