AutoExpert
Reklama
Reklama

Myjnia samochodowa Kärcher CWB 3 Klean!Star

Preview
Kärcher
21.2.2020
Reklama
Reklama

Kärcher prezentuje myjnię samochodową CWB 3 Klean!Star, która spełnia wymagania nowych, większych samochodów, dzięki specjalnym systemom mycia.

Nowoczesne pojazdy to większe rozmiary i zapotrzebowanie na nowe systemy mycia. Aby sprostać tym wymaganiom, firma Kärcher zaprojektowała nowe systemy służące do mycia pojazdów. Nowe możliwości systemów to możliwości m.in. czyszczenia wysokociśnieniowego na różnych poziomach, wykrywania konturu pojazdu przez szczotki boczne, wydajnego i sprawnego mycia kół oraz bardzo skutecznego osuszania za pomocą listwy, która podąża za kształtem pojazdu. Wszystkie te usprawnienia gwarantują, że firmy zajmujące się produkcją, stacje serwisowe lub dealerzy samochodów otrzymują funkcjonalny oraz niezawodny system mycia pojazdów.

Reklama

Różne sposoby czyszczenia

W systemie Klean!Star z linii CWB 3 firma Kärcher koncentruje się zarówno na funkcjonalności, jak i świadomości kosztów. Firmy, które chcą z kolei obniżyć koszty eksploatacji i dbać o środowisko, mogą również oszczędzać wodę, dzięki opcji zaopatrywania szczotki w wodę z odzysku podczas drugiego cyklu zmywania. Tylko proces płukania przeprowadza się przy użyciu świeżej wody.

Preview
© Kärcher

Myjnia poradzi sobie z czyszczeniem szerszych lusterek jak i kół. Regulowany poziom pracy szczotki dachowej pozwala na dokładne oczyszczanie powierzchni pojazdu. Do mycia dachu dostępne są dwa warianty, jeden z dyszami stałymi, kolejny z dyszami regulowanymi pod kątem 30 stopni. Dla wszystkich wersji dostępne są różne pompy wysokociśnieniowe, co pozwala wybrać odpowiedni poziom ciśnienia i wydatku wody. Regulowana pod kątem 30° listwa osuszająca dach dopasowuje się do kształtu pojazdu i prowadzi do szybkiego i efektywnego osuszania przedniej i tylnej części pojazdu. Bardzo ważna jest także opcja mycia podwozia, zabieg ten świetnie sprawdza się po okresie zimowym i pozwala dokładnie wypłukać pozostałości soli i nalotów drogowych.

Reklama

Dodatkowe środki czyszczące i instalacja

Koncepcja systemu mycia pojazdów Klean!Star uzupełniona jest przez środki czyszczące Klean!Line. Dzięki zastosowaniu ultra wysokich koncentratów można osiągnąć odpowiednie rezultaty w oszczędny sposób, co dodatkowo pozwala na optymalizację czasu. W ofercie znajdują się środki wspomagające proces suszenia, nabłyszczające oraz dokładnie zabezpieczające lakier wraz z efektem wypierania wody.

System mycia pojazdów może być dostarczony jako zmontowana całość, dzięki czemu instalacja całego systemu trwa kilka dni.

Źródło: Kärcher

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama