Nokian Tyres przyłącza się do inicjatwy Science Based Targets celem redukcji gazów cieplarnianych

© Nokian

Udostępnij:

Jako pionier w zakresie produkcji opon Nokian Tyres pragnie przyłączyć się do walki ze skutkami zmian klimatycznych. W związku z tym firma zdecydowała się wyznaczyć sobie ambitne cele dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w oparciu o aktualne ustalenia naukowe.


Założone wcześniej cele w zakresie redukcji emisji CO2 udało się Nokian Tyres osiągnąć ze znacznym wyprzedzeniem. Chcąc wdrożyć jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia, które zostałyby zweryfikowane i zatwierdzone przez niezależne organizacje, w maju tego roku Nokian Tyres przyłączyła się do inicjatywy Science Based Targets.

– Każdy etap cyklu życia naszych produktów oraz wszystkie podejmowane przez nas działania są rozpatrywane pod kątem odpowiedzialności za środowisko. Pierwotnie planowaliśmy ograniczyć naszą emisję CO2 o 20% do 2020 r. Jednak już w 2017 r. udało nam się zredukować ją do 36%. Przyłączenie się do inicjatywy Science Based Targets stanowi kolejny krok w naszych działaniach na rzecz ochrony środowiska – wyjaśnia Teppo Huovila odpowiedzialny za zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju w firmie Nokian Tyres.

Nowe cele w zakresie emisji gazów cieplarnianych wyznaczone zostaną z uwzględnieniem łańcucha wartości firmy oraz wpływu jej produktów na środowisko naturalne.

– Nieustannie pracujemy nad tym, aby stworzyć opony o możliwie najniższym oporze toczenia, co pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w trakcie ich użytkowania. Średnie obniżenie oporu toczenia w naszych oponach sprzedanych w 2017 r. o 7% prowadzi co roku do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o tyle dwutlenku węgla, ile w ciągu roku produkują 54 000 samochodów osobowych – mówi Huovila.

Nokian Tyres ma nadzieje, że Science Based Targets zatwierdzi wyznaczone przez firmę cele w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych na rok 2019.


TOP w kategorii


#RynekŹródło: Informacja prasowa Nikian Tyres

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również