Nowa gama produktów retrofit OSRAM LEDriving

© OSRAM

Udostępnij:

Specjalista od oświetlenia – firma OSRAM przedstawia nowe retrofity rodziny OSRAM LEDriving, zastępujące tradycyjne żarówki w samochodach.

Modele lamp OSRAM LEDriving retrofit są wykonane w technologii LED, ale przeznaczone do montażu w miejsce klasycznego oświetlenia halogenowego. OSRAM w swojej ofercie ma lampy zastępujące żarówki różnego rodzaju: do świateł głównych, przeciwmgłowych, dziennych, sygnalizacyjnych oraz do wnętrza pojazdu. 

© OSRAM

 

Ze względu na fakt, że europejska homologacja ECE na produkty LED jeszcze nie została opracowana, OSRAM LEDriving retrofit nie mogą być stosowane w pojazdach poruszających się po drogach publicznych jako oświetlenie zewnętrzne. Dozwolone jest ich użytkowanie w oświetleniu zewnętrznym podczas jazdy off-road – w terenie poza drogami publicznymi. Nie ma także przeszkód, by zastąpić nimi żarówki oświetlenia wnętrza, schowka czy bagażnika.

Lampy OSRAM LEDriving retrofit II generacji to produkty najwyższej jakości wytwarzane w europejskiej fabryce koncernu we Włoszech i zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Łączą kompaktowe wymiary z efektywnym chłodzeniem pasywnym i sterownikami zintegrowanymi we wspólnej obudowie. Zapewniają znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi źródłami – aż do 80%. Inne zalety to jasne, chłodno białe światło i znacznie dłuższa trwałość diod niż żarówek halogenowych.

OSRAM LEDriving HL – nowa generacja lamp LED do świateł głównych

Lampy LEDriving HL są doskonałym sposobem na zmodernizowanie halogenowych reflektorów samochodowych. Gwarantują wysoką jasność i atrakcyjniejszy wygląd samochodu. Ich chłodno białe światło ma temperaturę barwową 6000 K. Lampy LEDriving HL występują jako zamienniki żarówek do świateł drogowych oraz mijania typu H4, H7, H11 i HB4 o nominalnym napięciu 12 V i 24 V. Mają kompaktowe rozmiary pozwalające na montowanie w reflektorach wielu modeli samochodów, a ich trwałość wynosi aż do 5000 h. Zintegrowana elektronika sprawia, że nie wymagają montowania zewnętrznych sterowników, a wydajne radiatory dbają o efektywne chłodzenie. OSRAM udziela na lampy LEDriving HL 5-letniej gwarancji.

Sprawdzenie kompatybilności lamp LEDriving HL z modelem samochodu jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy przy użyciu smartfona zeskanować kod QR z opakowania i sprawdzić listę modeli, do których można zamontować konkretny retrofit. Kompatybilność można także sprawdzić na stronie producenta: www.osram.com/ledcheck.

Lampy LEDriving FL do reflektorów przeciwmgłowych

Nowa seria lamp OSRAM LEDriving FL pozwala zastąpić żarówki halogenowe w światłach przeciwmgłowych nowoczesnymi diodami. Lampy LEDriving FL mają teraz zmniejszone wymiary, co sprawia, że pasują do większości pojazdów. Modyfikacja oświetlenia przeciwmgłowego poprawia widoczność w trudnych warunkach drogowych, a temperatura barwowa lamp wynosząca 6000 K sprawia, że światło staje się nowoczesne i lepiej dopasowane barwą, jeśli w reflektorach głównych są zamontowane LEDy lub lampy ksenonowe. Większa ilość światła dzięki jego optymalnej dystrybucji nie wywołuje efektu oślepiania. Lampy OSRAM LEDriving FL są łatwe do instalacji (plug & play), a ich wysoka jakość i trwałość została poparta 3-letnią gwarancją producenta. W serii LEDriving FL są dostępne modele zastępujące żarówki H8, H11, H16 i H10.

Oświetlenie OSRAM LEDriving SL nowej generacjiRównież lampy LEDriving SL przeznaczone do montażu w światłach do jazdy dziennej, cofania oraz sygnalizacyjnych mają zupełnie nową konstrukcję. Zastosowanie nowoczesnych LED-ów zapewnia wyższy strumień świetlny wszystkich wersji kolorystycznych, a zmiana konstrukcji lamp powoduje jeszcze bardziej równomierną dystrybucję światła i lepsze odprowadzanie ciepła (dzięki użyciu metalowych radiatorów). Nowością w ofercie OSRAM są modele LEDriving SL W16W, P13W i PS19W. Dwa ostatnie są dostępne w dwóch wersjach: LEDriving SL i LEDriving Premium SL. Trwałość pierwszych jest określona na maksymalnie 2000 h, a gwarancja OSRAM trwa 4 lata. W przypadku modeli Premium trwałość wynosi do 5000 h, a producent udziela 6-letniej gwarancji.

Lampy OSRAM LEDRiving SL wytwarzają światło o chłodno białej barwie, a lampy przeznaczone do świateł tylnych, hamowania i kierunkowskazów odpowiednio światło o barwie czerwonej lub bursztynowej. Dodatkową zaletą wykorzystania technologii diodowej jest natychmiastowe włączanie źródła światła, co ma szczególne znaczenie w przypadku świateł sygnalizacyjnych, głównie stopu – pozostali uczestnicy ruchu mają więcej czasu na reakcję.

Nowe oświetlenie retrofit OSRAM LEDriving pozwala na zastosowanie wydajnej i nowoczesnej technologii LED w starszych samochodach. Diodowe źródła zapewniają światło wyższej jakości, są energooszczędne, wyjątkowo trwałe i proste w montażu.

Źródło: Informacja prasowa OSRAM

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również