Nowy dyrektor zarządzający regionu EMEA w Petronas Lubricants International

©

Udostępnij:

Zmiany w zarządzie Petronas Lubricants International (PLI), części malezyjskiego koncernu Petronas, zajmującej się produkcją i sprzedażą olejów. Rada dyrektorów zdecydowała, że nowym szefem regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zostanie Domenico Ciagla.

Domenico Ciaglia to absolwent ekonomii biznesu na Uniwersytecie DePaul w Chicago, z dużym doświadczeniem w sektorze motoryzacji i motoryzacyjnych środków smarnych, a także produktów chemicznych. W ostatnich latach zajmował kluczowe stanowiska w grupie PETRONAS. Jego zdolności menedżerskie są znane i doceniane w całej firmie. Włoch słynie także ze swojego dążenia do doskonałości. Właśnie te cechy zdecydowały, że PETRONAS Lubricants International powierzyła mu kierowanie firmą w regionie EMEA.Przez ostatnie cztery lata Ciaglia był szefem należącej do grupy PETRONAS firmy Arexons, będącej we Włoszech liderem rynku wśród producentów i dystrybutorów wyrobów chemii samochodowej oraz profesjonalnej chemii warsztatowej, przeznaczonej zarówno do warsztatów, jak i osób, które chcą same zadbać o wygląd auta. Jako dyrektor zarządzający Arexons, Ciagla sprawił, że produkty tej marki zyskują zwolenników nie tylko na rynku włoskim, lecz również za granicą, w tym także na rynku Ameryki Północnej.

Przez 27 lat swojej kariery zawodowej, Ciaglia zajmował wiele stanowisk w marketingu i rozwoju biznesu: najpierw w grupie Fiat/Magneti Marelli, później w prywatnych funduszach inwestycyjnych i, w ostatniej dekadzie, jako szef PLI w Ameryce Północnej. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja była znacząca – nowy szef regionu EMEA w PLI przyczynił się osiągnięcia przez firmę pozycji globalnego lidera w dziedzinie środków smarnych i płynów funkcjonalnych.

Ta nominacja jest dla mnie zaszczytem. To kolejny krok w mojej karierze w PETRONAS, dzięki temu będę miał wpływ na działalność PLI na tak strategicznych rynkach jak Europa, Bliski Wschód i Afryka. Odbieram ją także jako wyraz zaufania zarządu spółki, za co chciałbym serdecznie podziękować – powiedział Ciaglia. – To wyjątkowy moment, chcemy w tym niełatwym czasie nadal rosnąć, dbając o rozwój firmy PETRONAS i poszerzać jej obecność na świecie. Chcemy spełniać oczekiwania klientów, dostarczając szeroką gamę olejów i płynów funkcjonalnych oraz rozwiązania i usługi na najwyższym poziomie. Musimy szybko reagować i zmieniać naszą strategię, dostosowując się do zmian na rynku. Jestem pewny, że przy efektywnym zarządzaniu mamy dużą szansę na wzrost – dodał nowy szef regionu EMEA w PLI.

Źródło: Petronas

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również