Obowiązkowa wymiana kas fiskalnych w warsztatach. Jak to zrobić szybko, tanio i bezboleśnie

kasoterminal ipos © Ipos

Udostępnij:

1 stycznia 2020 roku nadchodzi wielkimi krokami. To termin, do którego wszystkie stacje benzynowe, warsztaty motoryzacyjne oraz wulkanizacyjne muszą wymienić kasy fiskalne „starego typu” na kasy online.

Mechanikom i właścicielom warsztatów na decyzję zakupową pozostało niewiele czasu. Nowa ustawa bardzo rygorystycznie karze brak przystosowania do nowych przepisów. Punkty sprzedaży kas online przeżywają prawdziwe oblężenie. Czy da się wymienić kasę fiskalną bez kłopotów? Tak. I można na tym skorzystać, ale nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.Co warto zakupić, żeby ułatwić sobie prowadzenie biznesu, zamiast utrudniać?

Wymóg wymiany kas fiskalnych to duże utrudnienie i komplikacja. Obowiązek instalacji kasy online trzeba spełnić, jednak należy pamiętać, że to właściciel warsztatu będzie zobowiązany pokryć jej koszty, dlatego zakup trzeba rozważyć w kontekście własnej wygody. Warto wybrać rozwiązanie, które poza wypełnieniem obowiązku fiskalnego, zaoferuje funkcje przydatne w warsztacie i usprawni wszystkie kwestie finansowe. Wymiana to także okazja do pozbycia się przestarzałej kasy fiskalnej i wdrożenia alternatywnych rozwiązań.

© Ipos

Jednym z nich jest kasoterminal – urządzenie fiskalne online, terminal płatniczy i system srzedażowy w jednym. Kasoterminale spełniają wymogi kas online, a do tego oferują wiele więcej. Jak podkreśla ich producent, iPOS, zostały stworzone z myślą o przedsiębiorcach, a nie urzędnikach. Wobec nowych przepisów mają zasadniczą przewagę nad zwykłymi kasami online. To ze względu na wbudowany moduł GSM z łącznością w cenie. Zważając na fakt, że prawo nakłada obowiązek zapewnienia łączności internetowej dla kasy online na przedsiębiorcę, to duże ułatwienie. Dodatkowych funkcji jest jeszcze wiele. Mowa m.in. o zdalnym wglądzie w statystyki sprzedaży (dzięki autorskiej platformie iPOS web) albo o prostej personalizacji paragonów oraz ich edycji.

Kliknij w ten link i dowiedz się więcej o kasoterminalach iPOS. Dobrze pomyśleć o wymianie kasy na kasę online w kontekście własnej wygody i usprawnienia działania swojego biznesu oraz sięgnąć po rozwiązanie przygotowane specjalnie dla warsztatów samochodowych.Ile trzeba wydać? Być może niewiele

Mówi się, że nowy akt prawny regulujący wymogi dotyczące urządzeń kasowych będzie oznaczał ogromne wydatki dla przedsiębiorców. Branże objęte obowiązkiem wymiany kas na kasy online mogą skorzystać z odliczenia z urzędu skarbowego sięgającego 700 złotych.

Inną opcją dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli zainstalowanego terminala płatniczego jest dofinansowanie na ten element w ramach programu Polska Bezgotówkowa. W przypadku kasoterminala, którego częścią jest terminal płatniczy, oznaczałoby to kolejne kilkaset złotych zniżki.

Jeśli zmiana, to na dobre!

Zmiana dla właścicieli warsztatów jest nieunikniona. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem urządzenia i zdecydować się na takie, które przyniesie przy okazji realne korzyści dla przedsiębiorcy. Kasoterminale mają nie tylko wbudowany moduł GSM.

© ipos

Z poziomu kasoterminala można łatwo wystawić fakturę VAT, podając jedynie numer NIP. Reszta danych sama pobierze się automatycznie, co w warunkach warsztatowych oszczędzi mnóstwo czasu i przyspieszy przeprowadzanie transakcji. Kasoterminale mogą obsługiwać płatności bezgotówkowe, eliminując dodatkowe zmartwienie w postaci dzierżawienia terminala płatniczego. Na przestrzeni pięciu lat można w ten sposób oszczędzić nawet 3 tysiące złotych. Kasoterminal w warsztacie pozwoliłby skupić się na pracy, a nie na doglądaniu formalności. Łatwa obsługa, uproszczone drukowanie paragonów i faktur to kluczowe zalety kasoterminali względem kas online. Kasoterminale prowadzą przedsiębiorcę za rękę, ich obsługa jest intuicyjna, a przedsiębiorca może skupić się na swojej pracy.

Dzięki integracji z platformą iPOS web, właściciel ma dostęp do wszystkich danych i analiz przeprowadzanych przez kasoterminal. Oprogramowanie to pozwala na zarządzanie gospodarką magazynową czy też na planowanie zakupów i analizę wyników sprzedaży.

Jak zaplanować wdrożenie nowej kasy fiskalnej?

Wymiana kasy starego typu na kasę online musi przebiec sprawnie. Nie należy odkładać tego procesu na ostatnią chwilę. Dostępność kas online i serwisantów uprawnionych do ich fiskalizacji może być niedługo bardzo ograniczona. Ze względu na naglące terminy regulowane aktem prawnym, trzeba się pospieszyć. Przed przedsiębiorcą stoją następujące zadania:

  • Odczytanie starego urządzenia fiskalnego w US
  • Zakup nowej kasy online
  • Fiskalizacja nowego urządzenia
  • Szkolenie pracowników

Wczesny kontakt z dostawcą kas online to sposób, na uniknięcie nerwowych sytuacji i strat pieniężnych. Do 1 stycznia 2020 roku pozostało niewiele ponad jeden miesiąc – zainteresowanie kasami online rośnie. To najlepszy moment na bezbolesną zmianę i dostosowanie swojego biznesu do wymogów prawnych, a nawet – wdrożenie rozwiązania, które prowadzenie biznesu będzie ułatwiać.

Kliknij tutaj i już teraz wejdź na stronę iPOS i sprawdź, jak korzystnie wymienić kasę starego typu na kasę online, żeby cały proces odbył się szybko, łatwo i niedrogo. Wybierz rozwiązanie dedykowane swojej branży!

 

 Źródło: iPOS

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również