Okładziny hamulcowe do pojazdów użytkowych

© MEYLE

Udostępnij:

MEYLE opracowało nowe okładziny hamulcowe jakości MEYLE-PD według normy ECE-R 90 dla samochodów ciężarowych.

MEYLE od wielu lat jest partnerem technicznym w europejskich wyścigach ciężarówek. Kooperacja polega głównie na transferze know-how: wiedza z wyścigów w europejskiej serii profesjonalnych pojazdów użytkowych jest wykorzystywana do projektowania własnych części samochodowych. Nowe okładziny hamulcowe MEYLE-PD są pierwszymi elementami opracowanymi we współpracy z zespołem wyścigowym. Okładziny hamulcowe jako pięć pozycji są oferowane w kompletnym zestawie montażowym ze wszystkimi elementami montażowymi – do szybkiej i ekonomicznej wymiany w warsztacie.Nowe okładziny hamulcowe MEYLE-PD zatrzymują nawet ciężarówki ważące wiele ton: za pomocą specjalnej mieszanki okładzin ciernych, która została przetestowana w wielostopniowym procesie, można poprawić skuteczność hamowania i skrócić drogę hamowania. Nowe okładziny hamulcowe zostały wykonane według normy ECE-R90 i są dostosowane do ekstremalnych obciążeń występujących w wyścigach samochodów ciężarowych oraz w codziennym ruchu drogowym. MEYLE wspiera zespół już od kilku lat i jest partnerem w kontaktach związanych z zaopatrzeniem w niezawodne i trwałe części zamienne.

Okładziny MEYLE-PD do samochodów ciężarowych Mercedes-Benz są wzmocnieniem asortymentu MEYLE i uzupełniają sprawdzone okładziny MEYLE-PD do transporterów i samochodów osobowych, tworząc wraz z nimi dopasowany, kompletny asortyment do każdego zastosowania. – Naszym celem było opracowanie okładzin hamulcowych, które spełnią wysokie wymagania naszych klientów i oczywiście naszego zespołu wyścigowego. Nowe elementy hamulcowe radzą sobie bez problemu w każdej sytuacji podczas jazdy – przetestowaliśmy to na trasie wyścigowej. Nawet gdy wyścigi to dla pojazdów użytkowych raczej rzadkość – nasi klienci wiedzą, że elementy hamulcowe MEYLE poradzą sobie bez problemu w każdej sytuacji – twierdzi Sven Nielsen, kierownik ds. strategii i rozwoju produktów MEYLE.

Porada warsztatowa MEYLE 1: MEYLE zaleca wymianę wskaźników zużycia również podczas wymiany okładzin hamulcowych, ponieważ z reguły nie jest możliwe dalsze używanie styków ostrzegawczych.

Porada warsztatowa MEYLE 2: W przypadku niektórych okładzin hamulcowych należy użyć specjalnego narzędzia do montażu i demontażu. W nowych klockach hamulcowych MEYLE-PD do samochodów ciężarowych zestaw do montażu jest dołączony, aby zapewnić płynną naprawę przy użyciu odpowiedniego narzędzia specjalnego.

Okładziny hamulcowe MEYLE-PD dla samochodów ciężarowych zostały zaprezentowane na targach Automechanika 2018 i są już dostępne.Źródło: MEYLE

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również