Piasty SKF Preset Hub dla modeli Volvo i Renault

piasty i łożyska skf © SKF

Udostępnij:

SKF wprowadza do oferty zespoły piasty typu Preset dla kilku modeli samochodów użytkowych marki Volvo oraz Renault. Wstępnie zmontowany zespół łożysk i piasty zapewnia szybkość oraz łatwość montażu. Ponad to, konstrukcja ta pozwala uniknąć luzu między piastą a tarczą hamulcową, poprawiając osiągi i wydłużając przebiegi bez konieczności wymiany zespołu piasty.

Wstępnie zamontowany zespół łożysk i piasty Preset Hub umożliwia szybką i bezpieczną wymianę zespołu piasty, znacznie zmniejszając ryzyko wystąpienia błędów montażowych w porównaniu do sytuacji, gdy łożysko i piasta montowane są oddzielnie. W tym momencie jest to najpopularniejsze rozwiązanie montażowe w ciężarówkach poruszających się po europejskich drogach. Rozwiązanie SKF charakteryzuje się takim samym luzem osiowym, jak części OEM oraz mniejszą stratą napięcia wstępnego. Ponad to taka konstrukcja eliminuje możliwość zanieczyszczenia smaru, co ma fundamentalne znaczenie w kontekście bezawaryjnej pracy łożyska – wyjaśnia Tomasz Ochman z firmy SKF.Jeśli chodzi o montaż zespołu Preset Hub, w zastosowaniach do modeli Volvo i Renault, rozwiązanie SKF umożliwia pasowanie na wcisk tarczy hamulcowej i piasty, a tym samym ich współpracę z zerowym luzem. Luz pomiędzy tarczą hamulcową i piastą może prowadzić do ich uszkodzenia, poprzez powstanie ruchu obrotowego pomiędzy nimi. Dlatego też montaż tarcz hamulcowych w tych pojazdach odbywa się poprzez wciskanie ich na zespół piasty. Do procedury montażu zalecana jest ręczna prasa, której należy używać zgonie z zaleceniami producenta.

Zalecenia montażowe oraz nowe referencje dotyczą tarcz hamulcowych montowanych na piastach SKF VKHC 5908, 5909, 5910, 5911 (SKF), odpowiadającym numerom OE: 85105696, 85107753, 7485107753, 85114470, 85111789, 7421022433 dla samochodów Volvo i Renault.


TOP w kategorii


#Części zamienne

Renault Volvo SKF Preset HubŹródło: SKF

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również