Podwójne kuwejckie złoto dla Projektu EPAR

EPAR
1.12.2011
Na IV Międzynarodowej Wystawie Wynalazczej Bliskiego Wschodu IIFME, jaka odbyła się w dniach 21-24 listopada w Kuwejcie, Projekt EPAR zaprezentował dwa prototypy: odbojnice portowe i bariery mostowo-drogowe. Oba wynalazki nagrodzono złotymi medalami.
W lipcu br. Projekt EPAR otrzymał zaproszenie na wystawę od Kuwejckiej Ambasady w Warszawie i Kuwejckiego Klubu Naukowego. Wystawa jest organizowana pod patronatem Jego Wysokości Emira Państwa Kuwejtu Szejka Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah i jest spotkaniem arabskiego świata nauki i biznesu. - Nasz zespół zaproszono po raz drugi z rzędu - mówi Przemysław Łągiewka, prezes Projekt EPAR. Naukowcy z Projektu EPAR są jedynymi polskimi wynalazcami, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Zgodnie z formułą wystawy zapraszani są na nią wyłącznie wyselekcjonowani uczestnicy i laureaci Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości w Genewie. Jak informuje dziennik „ALWATAN DAILY", w tym roku wyłoniono jedynie 80 wystawców spośród 180 chętnych. Oprócz możliwości zdobycia sporych nagród pieniężnych ufundowanych przez organizatorów IIFME jest również wspaniałą okazją do komercjalizacji nowych projektów.

Spotkanie innowatorów i inwestorów
Na tegorocznej wystawie Projekt EPAR zaprezentował dwa prototypy: odbojnice portowe akumulujące energię elektryczną i bariery mostowo-drogowe. Oba wynalazki nagrodzono złotymi medalami, a Centrum Badawczo-Rozwojowe EPAR otrzymało ponadto wyróżnienie Rosyjskiej Izby Międzynarodowej Współpracy Naukowej i Technicznej.
Na konferencji prasowej otwierającej tegoroczną wystawę Sekretarz Generalny Kuwejckiego Klubu Nauki i zarazem Wiceprezydent Wystawy Yousef Al-Hamad zauważył, że IV edycja IIFME oferuje niepowtarzalną szansę dla przedsiębiorstw na nawiązanie strategicznych partnerstw lub współpracy.
- Nasze wynalazki już po raz drugi zostały docenione na kuwejckiej wystawie. Teraz pracujemy nad tym, aby nasze spotkanie z arabskimi inwestorami zaowocowało intratnymi zamówieniami - mówi Przemysław Łągiewka, precyzując jednocześnie, że jest to również szansa na duże kontrakty dla polskich stoczni i podwykonawców.

Kuwejtczycy wykazują szczególne zainteresowanie innowacyjnymi portowymi systemami odbojowymi EPAR. Chronią one nie tylko nabrzeża i statki przed uszkodzeniami, ale dzięki funkcji wytwarzania elektryczności gwarantują dodatkowe oszczędności. Duże zainteresowanie wzbudziły też bariery drogowo-mostowe, które już w przyszłym roku będą produkowane przez jednego z polskich dostawców zabezpieczeń drogowych.

Więcej informacji o Projekcie EPAR i zderzaku Lucjana Łągiewki w najnowszym „autoEXPERCIE" 12/2011.


O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 04 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę