Ponad 5000 kilometrów testów – przygotowania Porsche do debiutanckiego sezonu Formuły E

porsche 99X Electric © Porsche

Udostępnij:

Zespół Formuły E TAG Heuer Porsche wystartuje w swoim debiutanckim wyścigu w mistrzostwach Formuły E ABB FIA w Ad-Dirijja w Arabii Saudyjskiej już 22 listopada. Podczas oficjalnych jazd testowych Formuły E w Walencji ekipa przeprowadziła szeroko zakrojone przygotowania do pierwszego startu.

Podobnie jak inne zespoły rywalizujące w Formule E, załoga TAG Heuer Porsche miała do dyspozycji łącznie 15 dni testów w okresie od 1 stycznia do 1 października 2019 r. Następnie, w połowie października, odbyły się oficjalne testy Formuły E na torze Ricardo Tormo niedaleko Walencji. To tam 12 zespołów rywalizujących w 6. sezonie Formuły E po raz pierwszy spotkało się na torze.W ramach testów podczas fazy badawczo-rozwojowej bolid Porsche 99X Electric przejechał ponad 5000 kilometrów. O ile początkowo główny nacisk kładziono na niezawodność układu napędowego Porsche, to z czasem załoga coraz bardziej koncentrowała się na osiągach.

– Ponad 5000 testowych kilometrów przebytych w ciągu ostatnich miesięcy pozwoliło nam zdobyć istotne spostrzeżenia dotyczące Porsche 99X Electric. Nasza krzywa uczenia się stale wzrasta. W Weissach analizujemy obecnie wszystkie dane, które zebraliśmy podczas ostatnich dni testów w Walencji. Warunki na torze wyścigowym nie są bezpośrednio porównywalne z torami ulicznymi Formuły E, na przykład w odniesieniu do trasy i asfaltu, ale mimo to udało nam się uzyskać cenne informacje – szczególnie w trakcie symulacji – i zoptymalizować nasze procesy operacyjne – powiedział Malte Huneke, kierownik techniczny projektu Formuły E.

© PorscheNowy sezon Formuły E rozpocznie się od dwóch wyścigów, które odbędą się 22 i 23 listopada 2019 r. w Ad-Dirijja w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Porsche

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również