Problemy Toyoty z poduszkami powietrznymi. Do serwisów musi wrócić prawie 3,5 miliona samochodów

toyota logo © Toyota

Udostępnij:

Koncern z Japonii ogłosił, że do serwisów będzie musiało się udać 3,4 miliona samochodów ze względu na potencjalną usterkę w układzie elektrycznym. Może ona spowodować, że podczas wypadku poduszki powietrzne się nie otworzą.

Najbardziej zaniepokojeni mogą być posiadacze Toyoty w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam aż 2,9 miliona aut jest zagrożonych groźną usterką. Dotyczy ona następujących modeli: 2011-19 Corolla, 2011-13 Matrix, 2012-18 Avalon oraz 2013-18 Avalon Hybrid.Usterka polega na tym, że jednostka odpowiedzialna za prawidłowe działanie poduszek powietrznych nie jest odpowiednio chroniona przed zakłóceniami elektrycznymi. Może to doprowadzić do niepełnego uruchomienia poduszki lub zupełnego braku jej napompowania. Ponadto usterka może utrudniać pracę napinaczy w pasach bezpieczeństwa.

Wadliwa jednostka kontrolna jest produkowana przez TRW Automotive Holdings, które należy do ZF Friedrichshafen. Wszyscy właściciele zagrożonych aut mają zostać poinformowani o koniecznym serwisie auta do połowy marca. Usterkę ma zlikwidować zainstalowanie filtra hałasu umieszczonego między modułem kontrolnym poduszki powietrznej a wiązkami przewodów.

Źródło: Autonews Europe

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również