PRODUKT ROKU 2019: Schrauben-Grip nr 3811

PRODUKT ROKU 2019, Schrauben-Grip nr 3811, Liqui Moly, pasta © Liqui Moly

Udostępnij:

Kategoria w konkursie: chemia motoryzacyjna

Chyba każdy mechanik często boryka się z problemem omkniętych wkrętów, śrub i nakrętek.  W takiej sytuacji większość osób odruchowo sięga po… młotek i przecinak. To dość powszechna praktyka i trudno odmówić jej skuteczności. Niestety, jest dość pracochłonna i wiąże się z ryzykiem uszkodzenia demontowanych części.Właśnie dlatego Liqui Moly wprowadziło do oferty długo oczekiwany produkt – środek do odkręcania uszkodzonych wkrętów i śrub Schrauben-Grip nr 3811. Pasta Schrauben-Grip ułatwia odkręcanie obrobionych wkrętów, nakrętek i śrub.

Jak to działa? Pasta zwiększa tarcie pomiędzy demontowanymi elementami. Oczywiście nie chodzi tu o sklejanie, tylko wzrost współczynnika tarcia. Aby zastosować preparat, wystarczy nałożyć odrobinę pasty na odkręcany element i można przystąpić do demontażu. Pasta w zależności od rodzaju i wielkości śruby zwiększa siłę nawet dwu- lub trzykrotnie.

Pastę można zastosować profilaktycznie, zmniejszając ryzyko poślizgu narzędzia. Preparat jest szczególnie przydatny przy demontażu śrub montażowych tarcz i bębnów hamulcowych. Pasta nie klei demontowanych elementów i nie brudzi ich trwale. Aby pozbyć się resztek preparatu, wystarczy czysta szmatka lub odrobina zmywacza. Pasta jest sprzedawana w 20-gramowym opakowaniu.LIQUI MOLY Polska Sp. z o.o.
ul. Janka Muzykanta 60, 02-188 Warszawa
tel. +48 22 331 03 08
www.liqui-moly.pl

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również