Rekordowe zamówienie skrzyni biegów dla ZF Friedrichshafen od BMW

ZF Friedrichshafen AG, skrzynia biegow © ZF Friedrichshafen AG

Udostępnij:

Firma ZF Friedrichshafen AG otrzymała od BMW AG ogromne zamówienie liczone w miliardach euro. Obejmuje ono długoterminową dostawę 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Najnowsza wersja produkowanej od 2009 r. 8-biegowej skrzyni biegów ZF została zoptymalizowana pod względem integracji napędów elektrycznych. Dotyczy to również hybrydowych wariantów skrzyń biegów.

Produkcja seryjna nowej skrzyni biegów rozpocznie się w 2022 r. w fabryce ZF w Saarbrücken – zakładzie produkcyjnym automatycznych skrzyń biegów ZF do samochodów osobowych. Firma ZF planuje dla swoich klientów rozpoczęcie produkcji w przeciągu kolejnych lat również w innych lokalizacjach, w tym USA i Chinach.– Ten sukces biznesowy jest największym indywidualnym zamówieniem w historii firmy ZF. To potwierdzenie naszej strategii, w której, jeśli chodzi o elektryfikację samochodów osobowych, obok w pełni elektrycznych napędów koncentrujemy się na napędach hybrydowych typu plug-in jako codziennym rozwiązaniu, rozwijając przy tym odpowiednio atrakcyjne produkty – mówi prezes zarządu ZF, Wolf-Henning Scheider.

Nową 8-biegową automatyczną skrzynię biegów do zabudowy wzdłużnej można zainstalować w pojazdach prawie wszystkich klas. Techniczną nowością zaawansowanej skrzyni biegów jest optymalna integracja napędu elektrycznego.

– Konsekwentnie optymalizowaliśmy naszą 8-biegową automatyczną skrzynię biegów zgodnie z przyszłymi wymogami w zakresie e-mobilności – wyjaśnił Michael Hankel, członek zarządu ZF, odpowiedzialny między innymi za technologię transmisji i e-mobilność. Dzięki konstrukcji modułowej wykorzystującej różne elementy rozruchowe, hybrydowa przekładnia nowej generacji oferuje elastyczne rozwiązanie, które jest odpowiednie dla wszystkich samochodów osobowych – zarówno konwencjonalnych, jak i elektrycznych – wyjaśnił Michael Hankel, członek zarządu ZF. Ponadto podkreślił on, że chęć zredukowania emisji CO2 jest ważnym celem dla ZF i jego klienta.Źródło: ZF Friedrichshafen AG

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również