Rok sukcesów firmy TEXA

© TEXA

Udostępnij:

Firma zarządzana przez Bruno Vianello, kolejny raz umocniła swoją pozycję na rynku. Sukces przypisywany jest jakości oferowanych produktów, wśród których szczególne wzrosty odnotowały urządzenia TMD i stacje KONFORT do obsługi klimatyzacji. Znacznie wzrosła także liczba pracowników.

Ubiegły rok był dla TEXA kolejnym etapem pełnym sukcesów. Firma prowadzona przez założyciela i prezesa Bruno Vianello zamknęła rok 2018 obrotem szacowanym na około 120 milionów euro, co oznacza wzrost o blisko 20% w porównaniu z rokiem 2017. To istotne osiągnięcie dla firmy, która od 26 lat stara się nieustannie inwestować w badania i rozwój oraz ułatwiać pracę mechaników na całym świecie, dostarczając im innowacyjne narzędzia i produkty.– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że po raz kolejny nasz zespół wypracował znaczące osiągnięcia, które pozwoliły na postawienie kolejnych kroków naprzód, zarówno w obszarze poszerzenia oferty zaawansowanych technologicznie produktów warsztatowych, jak i realizacji celów finansowych – oświadczył Prezes Bruno Vianello.

Podczas ostatniej edycji targów Automechanika we Frankurcie TEXA zaprezentowała zupełnie nowe elementy wyposażenia warsztatowego – RCCS, wielomarkowe rozwiązanie do kalibracji systemów ADAS w pojazdach, a także eLight będący inteligentnym urządzeniem ze zintegrowaną diagnostyką, przeznaczonym do regulacji świateł oraz LASER EXAMINER, innowacyjne urządzenie do pomiaru zużycia tarcz hamulcowych oraz grubości bieżnika opon.

Kolejny raz ogromną satysfakcję firmie sprawił system TMD (TEXA Mobile Diagnostic) zarządzany przez Andrea Algeri, który, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom z zakresu zdalnej diagnostyki flot pojazdów, zanotował wzrost o 14% obrotu względem poprzedniego roku. To jednoznacznie potwierdza, że TEXA jest zaufanym dostawcą sektora samochodów dostawczych i ciężarowych oraz firm oferujących wynajem pojazdów.

Swój znaczący udział w sukcesie w minionym roku miała także linia stacji KONFORT do obsługi klimatyzacji, w przypadku której obrót zwiększył się aż o 28% i która we wrześniu otrzymała niemiecką nagrodę „Beste Marke 2018” jako najlepsza marka stacji klimatyzacji.

Kolejnym bardzo istotnym wyróżnieniem było nagrodzenie AXONE Nemo, najbardziej zaawansowanego tabletu diagnostycznego TEXA, podczas ostaniej edycji AAPEX Show w Las Vegas, ważnych targów poświęconych rynkowi aftermarket, które odbyły się w listopadzie. Urządzenie otrzymało nagrodę za innowacyjność PTEN w podstawowym i najważniejszym dla amerykańskiego rynku sektorze „Heavy Duty”, obejmującym pojazdy ciężarowe i transport.TEXA odnotowała również dynamiczny wzrost w zakresie zatrudnienia. Pod koniec 2017 roku liczyło ono 640 pracowników, obecnie firma zatrudnia ponad 680 osób.

Krótki profil TEXA: TEXA założona w 1992 roku we Włoszech jest dzisiaj jednym ze światowych liderów w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji urządzeń diagnostycznych i narzędzi do zdalnej diagnostyki samochodów osobowych, motocykli, pojazdów rolniczych i sprzętu motorowodnego. TEXA obecna jest na całym świecie poprzez rozległą sieć dystrybucji. Posiada swoje oddziały w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Japonii. Aktualnie zatrudnia około 700 pracowników na całym świecie, w tym ponad 100 inżynierów i specjalistów zatrudnionych w dziale Badań i Rozwoju. Zespół TEXA tworzą młodzi ludzie (średnia wieku to 33 lata), a 45% z nich posiada wykształcenie wyższe.

Źródło: TEXA

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również