Rozbudowany magazyn centralny zwiększa potencjał Elit Polska

© Elit Polska

Udostępnij:

Zmiany struktury właścicielskiej w Elit Polska obejmują wiele aspektów działalności w obrębie grupy Rhiag (LKQ Corporation). Jedną z wielu korzyści jest dostęp do zasobów powiększonego magazynu centralnego w Czechach.

Elit to jeden z wiodących dystrybutorów części motoryzacyjnych w Polsce. W  jego ofercie znaleźć można referencje zarówno do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Aby utrzymać swoją pozycję i sprostać oczekiwaniom warsztatów i serwisów, firma systematycznie inwestuje w nowy asortyment produktowy oraz rozwiązania zapewniające stały i szybki dostęp do  setek tysięcy części i podzespołów. Pomóc ma w tym rozbudowany właśnie magazyn centralny w czeskich Kunicach.– Zasoby Elit Polska oparte są na trzech magazynach głównych zlokalizowanych na obszarze naszego kraju. To stąd pobierane są zamówienia realizowane przez nasze oddziały i filie terenowe – mówi  Marcin Drozdowski, dyrektor ds. zarządzania produktami w Elit Polska. – Stały rozwój naszej sieci, jak i oferty wymaga dodatkowych miejsc  składowania i dystrybucji. Służy do tego rozbudowana infrastruktura  magazynu centralnego karoserii LKQ dla Europy Centralnej, który  zasięgiem obejmuje Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Czechy, Słowację,  Rumunię, Ukrainę, Węgry i od teraz również Polskę.

Magazyn działa pod szyldem Auto Kelly, marki należącej do LKQ Czechy. Kunice  położone są w okolicach Pragi, około 200 kilometrów od granicy z Polską. Rozwinięta wokół sieć drogowa gwarantuje szybką realizację zamówień. Wydatnie przyczynia się do tego także praca przez siedem dni w tygodniu.

Obecnie jest to czterokondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni 18,5 tys. metrów kwadratowych. Składowane są w nim przede wszystkim elementy karoseryjne (32 tysiące referencji), szyby (17,5 tys.), lampy samochodowe (blisko 30 tys.), lusterka (6 tys.) oraz części układu klimatyzacji i chłodzenia (30 tys.). Łączenie pozwalają one pokryć 90 proc. parku pojazdów zarejestrowanych w Europie.

– Przysłowie „czas to pieniądz” idealnie oddaje sytuacje, które zdarzają  się w warsztatach samochodowych. Dziś właściciel pojazdu wybiera ten  punkt, który gwarantuje nie tylko jakość naprawy, ale też wykonanie jej w możliwie najkrótszym terminie – dodaje Marcin Drozdowski z Elit Polska. – Wymaga to szybkiego dostępu do wszystkich części  zamiennych, stąd konieczność utrzymania wysokich stanów magazynowych w naszych oddziałach i filiach. Ich możliwości składowania są jednak ograniczone, niezbędny jest więc dodatkowy magazyn centralny, a my niezmiennie chcemy zachować optymalny czas realizacji każdego zamówienia.

Zaletą posiadania takiego magazynu jest możliwość składania większych  zamówień u producentów części samochodowych. To z kolei umożliwia uzyskiwanie atrakcyjnych rabatów, co pozwala na przygotowanie korzystnej cenowo oferty. Potencjał powierzchni w Kunicach nie został wyczerpany, w  rezerwie pozostaje infrastruktura pod kolejne inwestycje logistyczne.

Źródło: Informacja prasowa Elit Polska

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również