Rozruszniki i alternatory DENSO do maszyn przemysłowych i pojazdów ciężarowych

© Denso

Udostępnij:

DENSO opracowuje najwyższej jakości rozruszniki i alternatory od lat 60. XX wieku, pozostając światowym liderem w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń obrotowych. Wybierane jako oryginalne wyposażenie przez producentów samochodów na całym świecie, rozruszniki i alternatory DENSO przeznaczone na rynek wtórny zapewniają tę samą, najwyższą jakość OE i składają się z całkowicie nowych części, bez elementów regenerowanych.

Program rozruszników i alternatorów DENSO został niedawno rozszerzony o zastosowania do maszyn przemysłowych i pojazdów ciężarowych. Do oferty wprowadzono trzy nowe rodzaje części: rozruszniki PA90 i P5/P8 oraz alternatory bezszczotkowe.


Rozrusznik PA90                                                                                   
Zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach, nowy rozrusznik PA90 do pojazdów ciężarowych może pracować zarówno pod napięciem 12V, jak i 24V, jest łatwiejszy w montażu i bardziej skuteczny przy dużym obciążeniu. Rozrusznik charakteryzują proporcjonalnie zmniejszone przekładnie oraz mniejsza i lżejsza, całkowicie zamknięta obudowa, zabezpieczająca przed wodą i pyłem. Wprowadzono również specjalne środki bezpieczeństwa w postaci topliwego przewodu łączącego, by zapobiec krytycznej awarii rozrusznika.

Kluczowe właściwości rozrusznika PA90:

 • amortyzator w postaci dysku ślizgowego,
 • sprężyna dźwigni sprzęgającej,
 • budowa sprzęgła:
  – bieżnia zewnętrzna sprzęgła zintegrowana z przekładnią planetarną,
  – bieżnia łożyska zintegrowana ze sprzęgłem wewnętrznym.

TOP w kategorii
Rozrusznik P5/P8 (24V) z przekładnią planetarną
Dzięki nowatorskiej, trwałej konstrukcji, pracujący pod napięciem 24 V rozrusznik P5/P8 DENSO z przekładnią planetarną zapewnia pojazdom z rynku wtórnego bardzo dużą moc rozruchową (5 kW, 8 kW). Rozrusznik ten posiada kompaktową, lekką konstrukcję, co zwiększa łatwość montażu i zmniejsza jego całkowitą masę. Dodatkowo rozrusznik charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym dla maksymalnej mocy rozruchowej oraz lepiej radzi sobie podczas rozruchu zimnego silnika.

Kluczowe właściwości rozrusznika P5/P8:

 • obrotowy stożek noska zapewnia zwiększenie elastyczności aplikacji,
 • delikatne sprzężenie zapewnia większą trwałość zębnika i wieńca zębatego,
 • dłuższa żywotność dzięki zastosowaniu łożyska igiełkowego na końcu wału napędowego i łożyska kulkowego w komutatorze.

Alternator bezszczotkowy
Oprócz wprowadzenia rozruszników PA90 i P5/P8, program rozruszników i alternatorów DENSO rozszerzono także o bezszczotkowy alternator przeznaczony do pojazdów ciężarowych. Odporna, bezszczotkowa konstrukcja zapewnia długą żywotność i została zaprojektowana w taki sposób, aby alternator wytrzymywał wysokie temperatury generowane przez silnik. Podobnie jak inne alternatory DENSO, alternator bezszczotkowy posiada kompaktową budowę, dzięki czemu urządzenie jest lżejsze i łatwiejsze w montażu.

Kluczowe właściwości alternatora bezszczotkowego należą:

 • wysoka moc przy niższych obrotach:
  – ponad 80 A na biegu jałowym silnika przy 12 V,
  – ponad 20 A na biegu jałowym silnika przy 24 V,
 • sprawdzona niezawodność – najniższa liczba zgłoszeń gwarancyjnych w branży,
 • łożyska przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem:
  – zwiększenie powierzchni podparcia na przednich i tylnych łożyskach alternatora pozwala na przenoszenie wyższych obciążeń.

– Cieszymy się z rozszerzenia naszego programu najwyższej jakości rozruszników i alternatorów o zastosowania do maszyn przemysłowych i pojazdów ciężarowych – powiedział Ruslan Leontiev, product manager w DENSO Europe. – Nowe rozruszniki i alternatory charakteryzują się kompaktową, lekką konstrukcją, są niezwykle wydajne i zapewniają dużą moc, dzięki czemu doskonale nadają się do pojazdów ciężarowych z rynku wtórnego.

Więcej informacji na temat rozruszników i alternatorów DENSO można znaleźć na stronie www.denso-am.pl, w katalogu TecDoc lub u przedstawiciela DENSO.

Żródło: Informacja prasowa Denso

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również