TEXA uzyskała certyfikację IATF 16949: 2016

© TEXA

Udostępnij:

TEXA jest jedną z pierwszych firm na świecie, która przeszła na nowy standard jakości IATF 16949: 2016, znacznie bardziej rygorystyczny, niż poprzedni.

Kolejne ważne wyzwanie zrealizowane przez TEXA: firma uzyskała certyfikację IATF (International Automotive Task Force) 16949: 2016. Standard IATF 16949: 2016 określa wymagania systemu zarządzania jakością dla organizacji działających w branży motoryzacyjnej.TEXA jest jedną z pierwszych firm na świecie, które dostosowały się do nowego standardu. IATF 16949: 2016 zastępuje ISO/TS16949, ale jest znacznie bardziej rygorystyczne pod względem stawianych wymagań. Jest również zgodny z nowym ISO 9001: 2015, ponieważ zawiera bezpośrednie odniesienie do niego i w pełni respektuje jego strukturę.

W ogólnym ujęciu, podstawowym celem międzynarodowego standardu IATF jest opracowanie systemu zarządzania jakością, który:

  • promuje ciągłe doskonalenie,
  • promuje podejście wielodyscyplinarne, oparte na „risk based thinking”,
  • skupia się przede wszystkim na zapobieganiu defektom,
  • uwzględnia narzędzia i specyficzne wymagania dla sektora motoryzacyjnego,
  • promuje redukcję strat i ogranicza nadmierną zmienność w łańcuchu dostaw.

W połączeniu z VDA6.3, wytycznymi dla procesów operacyjnych wykorzystanych przez TEXA, ustanowionymi i certyfikowanymi przez najbardziej wymagających producentów samochodów, standard IATF reprezentuje w rzeczywistości najwyższy poziom organizacji dla jakości, jaki może osiągnąć firma w branży motoryzacyjnej. Otrzymanie nowej certyfikacji systemu zarządzania jest elementem konsekwentnie realizowanej przez Zespół Zarządzający TEXA polityki, mającej na celu wzmocnienie i ciągłe doskonalenie procesów biznesowych, przy jednoczesnym wzmacnianiu konkurencyjności, zwiększeniu zaufania partnerów i podnoszeniu dobrej reputacji marki TEXA.Źródło: Informacja prasowa TEXA

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również