TomTom Automotive tworzy rozwiązania przyszłości

© TomTom

Udostępnij:

TomTom (TOM2) ogłosił dziś, że 82% producentów samochodów obecnych na targach CES w Hali Motoryzacyjnej (LVCC North Hall), dokonuje właśnie analizy TomTom HD Maps, aby rozwijać technologie związane z jazdą autonomiczną.

TomTom HD Map, razem z RoadDNA tworzą rewolucyjną, niezwykle dokładną mapę cyfrową, która umożliwia pojazdom autonomicznym określenie swojej pozycji oraz planowanie manewrów na trasie, nawet w trakcie jazdy z dużą prędkością.Antoine Saucier, Dyrektor Zarządzający, TomTom Automotive, powiedział – Nie minęło nawet 18 miesięcy od momentu kiedy ogłosiliśmy nasze nowe rozwiązania, HD Map i RoadDNA, aby tworzyć przyszłość jazdy. Następnie, mówiliśmy tak jak i teraz, że jesteśmy już gotowi, żeby wspierać rozwiązania przyszłości – mamy produkty, które przyspieszą rozwój pojazdów autonomicznych.

Willem Strijbosch, Szef Autonomous Driving w firmie TomTom, skomentował – Praca z globalnymi koncernami samochodowymi i bezpośrednimi dostawcami (Tier 1) była fantastycznym doświadczeniem, cieszy również fakt, że nasze innowacyjne mapy już teraz odgrywają kluczową rolę w przyszłości jazdy. To dzięki tej współpracy mogliśmy zrobić duże postępy i dostosowywać nasze produkty do potrzeb innych firm.

TomTom HD Map dostarcza bardzo dokładny model sieci dróg w 3D. Technologia RoadDNA dostarcza wysoce zoptymalizowany poprzeczny i wzdłużny profil trasy. W połączeniu z czujnikami stosowanymi w pojazdach autonomicznych, umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie pojazdu, nawet podczas zmiennych warunków drogowych.Odwiedzający targi CES mogą zapoznać się z mapami przyszłości dostarczanymi przez holenderską markę na stoisku TomTom: Las Vegas Convention Center, Hala Północna, Stoisko #3119.

Źródło: Informacja prasowa TomTom

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również