TomTom ostrzega o trudnych sytuacjach

© TomTom

Udostępnij:

Ostrzeżenie o korku na trasie – nowa funkcja w darmowej aplikacji TomTom Fotoradary.

Brak wiedzy o sytuacji drogowej na najbliższych odcinkach trasy, które będziemy pokonywać, może być poważnym problemem dla kierowców. Z tego powodu TomTom (TOM2) wprowadził dziś innowacyjne rozwiązanie - Ostrzeżenie o korku na trasie*, które dostępne jest wraz z darmową** aplikacją TomTom Fotoradary na system Android™.

Ostrzeżenie o korku na trasie, to wizualny oraz dźwiękowy alert dotyczący sytuacji na drodze przed nami, dzięki niemu kierowca może przygotować się, żeby zwolnić lub zatrzymać. Nie musi zatem gwałtownie hamować, ponieważ odpowiednio wcześnie otrzymał informację o tym, co dzieje się na najbliższym odcinku trasy.

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca TomTom powiedziała:  – Nieustannie dążymy do tego, aby kierowcy czuli się bezpieczniej oraz byli możliwie zrelaksowani podczas prowadzenia pojazdów. Funkcja Ostrzeżenie o korku na trasie jest doskonałym tego przykładem.

Aplikacja TomTom Fotoradary była już dostępna w 16 krajach***, a dziś została wprowadzona w kolejnych 26****. Kierowcy z całego świata mogą teraz korzystać z aplikacji, która dostarczy im wiarygodne informacje dotyczące zarówno stacjonarnych fotoradarów, jak i odcinkowych pomiarów prędkości.

Kierowcy będą także zadowoleni z informacji dotyczących ich średniej prędkości, gdyż odcinkowej pomiary prędkości stają się coraz bardziej popularne w wielu krajach na całym świecie.

Informacje o rozmieszczeniu stacjonarnych fotoradarów są dostarczane dzięki bardzo dokładnej bazie TomTom i weryfikowane przez moderatorów firmy, zaś przenośne urządzenia są zgłaszane i weryfikowane przez liczącą ponad 5 milionów społeczność kierowców.

Aplikację TomTom Fotoradary można pobrać za darmo w sklepie Google Play™.

Android i Google Play są znakami towarowymi Google Inc.

*  Funkcja Ostrzeżenie o korku na trasie nie jest dostępna w Bułgarii, Estonii, Chorwacji, Serbii, Urugwaju i Rumunii oraz na Litwie, Łotwie i Ukrainie.

**  Wymagana jest transmisja danych komórkowych.

***  Dostępna w następujących krajach: Holandia, Włochy, Hiszpania, Belgia, Austria, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Portugalia, Wielka Brytania, Francja, Polska, Niemcy, RPA i Australia.

**** Nowe kraje i regiony: Argentyna, Chile, Meksyk, Urugwaj, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hongkong, Indonezja, Malezja, Nowa Zelandia, Singapur, Tajwan i Tajlandia.Źródło: Informacja prasowa TomTom

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również