Toyoty zalewane fabrycznie olejami Ravenol

Ravenol Toyota © RAVENOL

Udostępnij:

Wszystkie auta TMG GT86 i samochody rajdowe zbudowane przez Toyotę otrzymują pierwsze napełnienie olejami Ravenol

Oleje używane do pierwszego napełnienia:- dwulitrowego czterocylindrowego silnika o mocy 200 KM: Ravenol RRS SAE 5W-50 USVO

- skrzyni manualnej: Ravenol VSG SAE 75W-90

- dyferencjału: Ravenol SGO SAE 80W-140 GL-5

Firma badawczo-rozwojowa Toyota Motorsport GmbH, TMG, która specjalizuje się w najwyższej klasy technologii, jest w 100% spółką zależną japońskiego producenta samochodów Toyota Motor Corporation. Na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych około 300 niezwykle wykwalifikowanych inżynierów i techników pracuje nad projektowaniem i opracowywaniem silników i podzespołów, aby następnie je przetestować.

Toyota zaprosiła wszystkich właścicieli wyścigowych i rajdowych samochodów GT86 do wzięcia udziału w specjalnym konkursie. W wyścigu Toyota Gazoo Racing Trophy, który powstał już w 2018 r., uczestnicy walczą o punkty i nagrody pieniężne w seriach wyścigowych, takich jak VLN, RCN i DRM, a także legendarny wyścig Nürburgring 24h. Z 24 kierowcami z 12 krajów popularność Toyota Gazoo Racing Trophy rośnie w całej Europie.Oznacza to, że wszystkie trzy sportowe wersje TOYOTA GT86: CS-Cup, CS-R3, CS-V3 testują trwałość i wydajność olejów zarówno w wyścigach drogowych, jak i rajdach.

Źródło: Ravenol

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również