Trzy atrakcje SKF na ProfiAuto Show 2019

© SKF

Udostępnij:

Dla SKF branżowe targi ProfiAuto to okazja zarówno do spotkania się z mechanikami samochodowymi, jak i prezentacji swojej oferty. W jej lepszym poznaniu pomoże technologia VR oraz przekrój popularnej skrzyni biegów. Ale to nie wszystko…

Parafrazując powiedzenie – samochód jaki jest, każdy widzi. A co się kryje pod karoserią? To także nie jest tajemnicą – tysiące elementów i części. Niektóre z nich pochodzą od SKF. Które? W tym pomoże technologia rozszerzonej rzeczywistości dostępna za pośrednictwem gogli VR. Przenosząc się w świat cyfrowy, zobaczymy to na przykładzie trójwymiarowego modelu koła samochodowego zbudowanego na elementach układu zawieszenia i kierowniczego SKF. Co więcej, po zeskanowaniu unikalnego kodu i zainstalowaniu aplikacji SKF, podobny efekt będzie można przenieść na ekran swojego smartfonu lub tabletu.


– Podczas ostatniej edycji Automechaniki we Frankfurcie zaprezentowaliśmy absolutnie nową gamę produktów SKF. Są to elementy układu zawieszenia i kierowniczego. Części te znajdą się również na naszym stoisku podczas ProfiAuto Show 2019, ale przygotowaliśmy też wirtualny pokaz ich zastosowania w samochodzie. Myślę, że taka forma będzie coraz częściej wykorzystywana na szkoleniach czy targach, ciekawi jesteśmy pierwszych wrażeń naszych gości – mówi Katarzyna Skowronek z SKF.

Formę realnego eksponatu na targowym stoisku SKF przybierze 5-biegowa skrzynia manualna. Posłuży za nią przekrój egzemplarza montowanego w bardzo popularnych w Polsce modelach z Grupy Volkswagen, takich jak Škoda Fabia i Octavia czy VW Polo i Golf. Do współpracy z nią przeznaczono silniki FSI, TFSI, TSI i TDI o pojemności od 1.0 do 1.6 litra. SKF oferuje do niej między innymi łożyska, zaś prezentowany model wykorzystywany jest podczas szkoleń dla mechaników.


TOP w kategorii
– Nie lada gratką dla miłośników sportów motorowych będzie ekspozycja motocykli żużlowych. Ta dyscyplina, określana potocznie „czarnym sportem”, od zawsze miała w Polsce liczne grono wiernych kibiców. A tym samym piękną i bogatą historię. Z nieukrywaną przyjemnością włączyliśmy się w jej promowanie, poprzez wsparcie Fundacji Narodowego Muzeum Sportu Żużlowego Speedway Nostalgia. Motocykle z jej kolekcji będzie można obejrzeć zarówno na naszym stoisku, jak i w holu wejściowym – dodaje Katarzyna Skowronek.

Źródło: SKF

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również