Urządzenie e-Videns w akcji, czyli seria wydarzeń "PitStop" ProfiAuto

denso e-videns, pitstop © Denso

Udostępnij:

Denso dołączyło do tegorocznej akcji „PitStop” z nowym narzędziem do inspekcji pojazdów, e-Videns. ProfiAuto PitStop to organizowany od 2014 roku przez firmę Moto-Profil cykl wydarzeń, podczas których specjaliści bezpłatnie doradzają i kontrolują stan techniczny samochodów w kilkudziesięciu miastach.

Podczas „PitStopu” specjaliści sprawdzają m.in. stan zawieszenia, oświetlenia, ogumienia, płyny eksploatacyjne i wycieraczki – czyli elementy, które kierowcy powinni kontrolować niezależnie od pory roku. Na miejscu dostępni są eksperci, którzy odpowiadają na pytania związane z funkcjonowaniem pojazdów. Na stanowisku Denso specjaliści przeprowadzają inspekcję pojazdów za pomocą nowego narzędzia – e-Videns. To świetna okazja, by zobaczyć to urządzenie w akcji.E-Videns umożliwia kompleksową inspekcję pojazdu, na którą składa się krótki kwestionariusz dla kierowcy, skan systemów, odczyt danych z pracującego silnika oraz kontrola wizualna. E-Videns skanuje wszystkie dostępne systemy pojazdu w poszukiwaniu kodów błędów i monitoruje dane pobierane z silnika pracującego w różnych warunkach. Informacje te są następnie porównywane z danymi referencyjnymi przechowywanymi przez Denso w chmurze, aby pomóc mechanikom zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości i zapobiec potencjalnym usterkom.

© Denso

Po najnowszej aktualizacji, e-Videns umożliwia także kasowanie interwałów serwisowych (SIR) i kodów błędów diagnostycznych (DTCR). Kasowanie interwałów serwisowych może odbywać się ręcznie lub automatycznie, w zależności od marki i modelu pojazdu. Umożliwia wykasowanie m.in. terminu serwisu i liczby kilometrów, inspekcji olejowej, inspekcji hamulców oraz przeglądu technicznego. Funkcja kasowania błędów diagnostycznych pozwala technikom szybko i łatwo zresetować kontrolkę silnika, po czym e-Videns ponownie skanuje wszystkie systemy pojazdu, aby potwierdzić, że kody zostały skasowane.

Najbliższe „PitStopy”, w których bierze udział DENSO, to m.in.:

• 13.07 – Mytnik, Tarnów
• 1.08 – Marciniak, Koło
• 2.08 – Euro Hurt Szaliński, Inowrocław
• 3.08 – Auto Mar, Toruń

Źródło: Denso

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również