Valeo na targach Busworld 2019 w Brukseli

valeo logo © Valeo

Udostępnij:

Podczas targów Busworld, które odbędą się w Brukseli w dniach 18 – 23 października 2019, Valeo (na stoisku 222, w hali 2) zaprezentuje najświeższe innowacje, opracowane z myślą o producentach autobusów i autokarów z całego świata. 

Będą to technologie zaprojektowane tak, aby utrzymać wnętrze kabiny w optymalnej temperaturze niezależnie od wielkości pojazdu (od minibusów po autobusy piętrowe), typu napędu (spalinowy, hybrydowy czy elektryczny) oraz jego charakteru (miejski, podmiejski lub dalekobieżny), a także niezależnie od czasu trwania podróży. Po raz pierwszy na świecie, Valeo zademonstruje także system ogrzewania i klimatyzacji REVO-E HP R744, całkowicie elektryczny i neutralny dla środowiska.Valeo REVO-E HP R744: ogrzewanie i klimatyzacja z zerową emisją

Nowy system Valeo REVO-E HP R744 to całkowicie elektryczna jednostka dachowa z funkcją pompy ciepła, przeznaczona dla autobusów z napędami hybrydowymi i elektrycznymi. Neutralny dla środowiska, zeroemisyjny system HVAC działa z naturalnym czynnikiem chłodniczym R744 w temperaturach zewnętrznych od -20°C do +44°C. W pełni automatyczny, energooszczędny mechanizm wybiera odpowiedni tryb pracy i przełącza się z trybu klimatyzacji do pompy ciepła lub funkcji odladzania. Funkcja odladzania uruchamiana jest automatycznie, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5°C. Zapobiega to oblodzeniom, które pojawiają się w tradycyjnych pompach ciepła.Valeo Thermo HV: modułowa nagrzewnica wysokiego napięcia z pełną regulacją

© Valeo

Specjaliści Valeo opracowali pierwszą nagrzewnicę wysokiego napięcia dla autobusów elektrycznych, która pozwala na pełną regulację mocy cieplnej.

Valeo E-Cooler BTM: wydajne chłodzenie i podgrzewanie akumulatorów

© Valeo

Baterie do pojazdów hybrydowych i elektrycznych są kosztowne i wrażliwe na zmiany temperatury. Aby zapewnić ich długowieczność i wydajność, Valeo opracowało technologię chłodzenia przeznaczoną do utrzymania ogniw baterii w odpowiedniej temperaturze. Oprócz sprawdzonej wersji 5kW, Valeo wprowadza teraz rozwiązanie o większej mocy 7 – 10 kW, które nadaje się do pracy w wysokich temperaturach. W temperaturze około 15°C lub mniejszej, system Valeo E-Cooler BTM wykorzystuje powietrze z otoczenia do energooszczędnego, pasywnego trybu chłodzenia. Przy wyższych temperaturach zewnętrznych, E-Cooler automatycznie przełącza się na aktywny tryb chłodzenia.

Rodzina pomp obiegowych Valeo SPump powiększona o nową wersję

© Valeo

Valeo uzupełnia swoją najnowszą generację pomp obiegowych SPump o wersję 120W, która jest odpowiednia szczególnie do mniejszych obwodów wodnych. Zapewnia wysoką wydajność wymaganą w przypadku autobusów elektrycznych, z szybkością przepływu 3, 800l/h przy ciśnieniu 0,37 bar. Model 120W ma aż o 40% mniej pojedynczych części, niż tradycyjna elektryczna pompa wody, dzięki czemu jest najbardziej kompaktową i najlżejszą tego typu pompą w ofercie Valeo. Posiada również inteligentną funkcję diagnostyczną, która wysyła alerty ograniczenia zużycia. To istotne usprawnienie w przypadku pojazdów użytkowych z napędem hybrydowym, typu „plugin” lub elektrycznym, zależnych od efektywnego zarządzania energią.

Źródło: Valeo

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również