Valvoline wyłącznym partnerem technologicznym KTM Sportcar

Valvoline, KTM © Valvoline

Udostępnij:

Valvoline Europe, europejska spółka zależna firmy Valvoline, stała się oficjalnym partnerem technologicznym KTM Sportcar, austriackiego producenta sportowych samochodów.

Zgodnie z umową KTM Sportcar formalnie uzna Valvoline za wyłącznego i polecanego partnera w dziedzinie środków smarnych i płynów samochodowych. Współpraca ta obejmuje pierwsze fabryczne zalanie olejami, płynami eksploatacyjnymi wszystkich samochodów i pojazdów wyścigowych KTM X-BOW oraz wyłączne rekomendowanie Valvoline w globalnej sieci dealerów i agentów serwisowych KTM Sportcar.Ponadto  Valvoline Europe zapewni wsparcie techniczne firmie Reiter Engineering (badania i rozwój oraz będzie partnerem w wyścigach KTM Sportcar) oraz zespołowi True Racing (zespół produkcji jednostkowej KTM) w sezonie sportów motorowych w 2019 roku. Zakres wsparcia będzie obejmować konsultacje w zakresie wydajności silnika i analizy środków smarnych w kilku ogólnoeuropejskich seriach wyścigowych.

- Współpraca z KTM Sportcar GmBH wprowadzi naszą markę w Europie w nową i ekscytującą erę. Samochody wyczynowe stawiają niezwykle wysokie wymagania wobec olejów silnikowych, a uzyskanie wyłącznej rekomendacji od tak prestiżowej i ukierunkowanej na wyniki marki, produkującej samochody i pojazdy wyścigowe, doskonale obrazuje pozycję Valvoline, jako jednego z najbardziej zaufanych dostawców środków smarnych na świecie - powiedział Diego Brodoni, wiceprezes Valvoline Europe.

Michael Wölfling, dyrektor zarządzający KTM Sportcar, dodaje - Partnerstwo z wiodącą marką, taką jak Valvoline, to bez wątpienia duży i ważny krok dla małoseryjnego producenta, jakim jest KTM Sportcar. Myśl o tej współpracy napawa nas dużą ekscytacją, tym bardziej, że to o wiele więcej niż konwencjonalny sponsoring. To prawdziwe partnerstwo technologiczne i jesteśmy w pełni przekonani, że przyniesie ono znaczne korzyści obu stronom!W ramach relacji partnerskiej, Valvoline będzie sponsorować firmę KTM i jej partnerów wyścigowych – Reiter Engineering i True Racing – w europejskiej serii wyścigów GT4, mistrzostwach Niemiec ADAC GT4 oraz w europejskich mistrzostwach Creventic 24H Series. Pierwsze zawody samochodów z zamkniętym kokpitem, w których będziemy uczestniczyć odbędą się na legendarnym torze Monza w ramach europejskiej serii wyścigów GT, w weekend 12–14 kwietnia.

Źródło: Valvoline

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również