Volkswagen zwiększa wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych

odnawialne źródła energii © Volkswagen

Udostępnij:

Marka Volkswagen czyni kolejne postępy w realizacji celu, jakim jest osiągnięcie w 2050 roku produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Na rok 2020 firma podjęła kolejne ambitne zobowiązania i zamierza zwiększyć zaopatrzenie swoich fabryk w energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. 

Andreas Tostmann, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Produkcji i Logistyki, stwierdził – Zamierzamy zwiększyć w tym roku dostawy zielonej energii dla naszych fabryk z 70 do 90%. Ponadto Volkswagen nie będzie już zasilał swoich elektrowni w Wolfsburgu węglem, lecz gazem ziemnym.Już dzisiaj prąd dostarczany przez zewnętrzne firmy do 16 fabryk marki Volkswagen na całym świecie (nie uwzględniając Chin) pochodzi w 70 % ze źródeł odnawialnych. Teraz postanowiono zwiększyć ten udział zaledwie w ciągu roku do 90%.

Volkswagen zmienia też surowiec służący do produkcji energii elektrycznej w jego własnych elektrowniach i przechodzi na gaz ziemny. I tak np. energię potrzebną do produkcji aut w fabryce w Wolfsburgu od 2022 roku będą dostarczały elektrownie wykorzystujące wysoko wydajne turbiny gazowo-parowe działające w procesie kogeneracji, czyli jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła użytkowego. Dzięki temu ilość dwutlenku węgla emitowanego podczas produkcji energii elektrycznej i cieplnej zmniejszy się o 60%, czyli o 1,5 miliona ton rocznie – to tyle, ile dwutlenku węgla emituje 870 tysięcy samochodów osobowych. Dzięki zastosowaniu nowego systemu Volkswagen wnosi trwały wkład w budowę sieci stabilnego zaopatrzenia w energię w Niemczech. 

Źródło: Volkswagen

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również