BP Europa SE Oddział w Polsce Biuro Handlowe

BP Europa SE Oddział w Polsce Biuro Handlowe

Ul. Grzybowska 78, 00-844 Warszawa, PL
http://Castrol.com


kontakt


O Firmie

Castrol został założony przez Charlesa "Cheers" Wakefielda pod nazwą "CC Wakefield & Company" w 1899 r. Wkrótce firma rozpoczęła prace nad środkami smarnymi do nowych silników samochodowych i samolotowych, które wymagały olejów na tyle rzadkich, aby móc działać od momentu rozruchu na zimno, lecz na tyle gęstych, aby dalej pracować w bardzo wysokich temperaturach. Odkryto, że domieszka oleju rycynowego zapewniała takie właściwości, a nowy produkt nazwano "Castrol".

Do roku 1960 nazwa tego innowacyjnego oleju silnikowego stała się na tyle popularna, że postanowiono zmienić nazwę całej firmy na Castrol Ltd. W 1966 r. The Burmah Oil Company wykupiła Castrol, a w roku 2000 Burmah-Castrol została przejęta przez BP.

Po ponad 120 latach nadal jesteśmy wiodącą marką olejową. Każdego roku opracowujemy i testujemy setki nowych produktów, a nasze zespoły współpracują blisko z wiodącymi w branży producentami oryginalnego sprzętu, którym dostarczamy szeroką gamę środków smarnych zaprojektowanych pod kątem konkretnych warunków i środowisk pracy urządzeń. Wiele z naszych produktów rekomendowanych jest i współtworzonych przez głównych producentów pojazdów, m.in. Ford, Honda, Jaguar Land Rover, MAN, Seat, Skoda, Tata i Volvo.

Branże

Elektryczne

Oleje

Dodatki chem., płyny, areozole, pasty, tekstyliaInformacje firmowe
Wydarzenia
Powiązane z firmą