EXIDE Technologies S.A.

Gdyńska 31/33, 61-016 Poznań, PL
http://www.exide.pl


kontakt


O Firmie

Exide Technologies działa w 80 krajach i dysponuje ponad 120-letnim doświadczeniem. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Firma tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu.

Akumulatory Exide dostarczane są na pierwsze wyposażenie wiodącym producentom pojazdów osobowych, ciężarowych i wózków widłowych. Exide zaopatruje także rynek wtórny (AM) odnoszącymi sukcesy, rozpoznawalnymi markami.
Exide to firma o ponad 100 - letniej tradycji znana z nowoczesnych technologii i niezawodnych produktów.

Exide Technologies S.A. w Polsce jest liderem na rynku oraz czołowym eksporterem do krajów Unii Europejskiej. Uznany dostawca akumulatorów na pierwsze wyposażenie do fabryk producentów samochodów, takich jak: Fiat, VW, Toyota, Peugeot, Citroen, Saab, Jaguar, Land Rover, Scania czy Volvo.

Marka CENTRA istnieje na rynku od prawie 90 lat jest najbardziej znaną wśród kierowców marką akumulatorów.

Oferta:

Exide Technologies oferuje pełen asortyment akumulatorów rozruchowych oraz głębokiego rozładowania do wielu zastosowań. Produkty marki CENTRA/EXIDE zasilają samochody osobowe, ciężarowe, łodzie, motocykle i wiele innych. W ofercie akumulatorów do pojazdów osobowych na szczególne wyróżnienie zasługują najnowsze akumulatory z gamy FUTURA oraz PREMIUM z nową formułą CARBON BOOST. Charakteryzują się ponadprzeciętną żywotnością dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych, a w konsekwencji 1,5 razy szybszym doładowaniem

Odpowiedzią na nadchodzące zmiany na rynku pojazdów osobowych jest gama akumulatorów Start-Stop AGM oraz Start-Stop EFB, spełniająca rygorystyczne wymagania producentów samochodów mikro-hybrydowych. Akumulatory CENTRA/EXIDE Start-Stop AGM oraz Start-Stop EFB wykorzystują nowoczesne komponenty i materiały, w tym formułę włókna szklanego, zaawansowane stopy ołowiu i cyny oraz unikalne dodatki węgla do masy aktywnej. Produkty odznaczają się lepszą zdolnością przyjmowania ładunku i długą żywotnością w pracy cyklicznej, dzięki czemu doskonale współpracują z systemami Start&Stop, systemami hamowania regeneracyjnego i innymi, zaawansowanymi technologiami redukującymi zużycie paliwa.

Do zastosowań ciężarowych firma oferuje m.in. akumulatory z gamy EXPERT HVR o wyjątkowej odporności na wstrząsy, wibracje oraz wytrzymałości cyklicznej.

Oferta Exide zawiera również kompletną gamę produktów dla segmentu motocyklowego. Akumulatory Exide Bike to gamy Factory Sealed i Maintenance Free (całkowicie bezobsługowe i zamknięte, typu VRLA wykonane w technologii AGM i GEL ) oraz Conventional, (obejmująca akumulatory otwarte z możliwością uzupełniania wody).
Dopełnieniem oferty jest lina akumulatorów Exide Marine & Multifit przeznaczonych do specjalnych zastosowań, m.in. do wszelkiego typu łodzi i pojazdów rekreacyjnych. Główną cechą tej gamy produktów, są większe możliwości w zakresie magazynowania energii. Oferta Exide Marine & Multifit składa się z trzech gam produktów: Start (odpowiedzialne za rozruch silnika), Dual (odpowiada za rozruch wraz z zasilaniem urządzeń), Equipment (do zasilania urządzeń).

Branże Elektryczne


Informacje firmowe
Wydarzenia
Powiązane z firmą