TEXA Poland Sp. z o.o.

TEXA Poland Sp. z o.o.

ul. Brzezińska 52A, 41-404 Mysłowice, PL
http://www.texapoland.pl


kontakt


O Firmie

TEXA, założona w 1992 roku przez Bruno Vianello, aktualnego Prezesa, oraz jego przyjaciela Manuele Cavalli, jest dzisiaj jednym z globalnych liderów w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji wielomarkowych urządzeń diagnostycznych, stacji obsługi samochodowych układów klimatyzacji, analizatorów spalin, oraz urządzeń do telediagnostyki przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, budowlanych oraz sprzętu motorowodnego.

Nowy zakład TEXA, w którym jest projektowana, produkowana i wdrażana pełna gama jej produktów powstał w 2012 roku. To 30 000 m2 powierzchni zabudowanej na obszarze 100 000 m2 terenu. Całość jest wyrazem filozofii właścicieli Spółki, przeciwdziałających wyprowadzaniu produkcji z kraju i dehumanizacji pracy. Łączy zaawansowane technicznie stanowiska pracy z bogatym zapleczem socjalnym i strefami relaksu, zbudowanymi zgodnie z duchem i architekturą lokalnej tradycji.

TEXA obecna jest na całym świecie poprzez rozległą sieć dystrybucji. Polski oddział TEXA został założony w styczniu 2008. Dostarcza na rynek polski kompletny asortyment urządzeń i usług TEXA. Oprócz najwyższej jakości nowoczesnych produktów, sprawnej i kompetentnej obsługi, TEXA Poland zapewnia swoim Klientom i dystrybutorom wsparcie w postaci doradztwa technicznego, programów szkoleniowych. Obecnie Texa Poland zatrudnia ok. 10 osób, których zadaniem jest zapewnienie bardzo sprawnej i kompetentnej obsługi klienta.

Sprawne zaplecze logistyczne zapewnia szybkie i niezawodne dostawy gotowych produktów i części zamiennych. Naprawa i konserwacja sprzętu przeprowadzane są zarówno u klienta, poprzez struktury autoryzowanych dystrybutorów, jak i w siedzibie spółki w Mysłowicach.

Texa oferuje diagnostom pojazdów kompleksowe wsparcie podczas wszystkich etapów napraw pojazdu, od analizy symptomów usterki, aż do identyfikacji właściwych części zamiennych, zapewniając szeroką gamę innowacyjnych urządzeń i usług spełniających oczekiwania klientów.

Oferta:

Polski oddział TEXA, założony w styczniu 2008 r otwiera przed mechanikami świat wielomarkowych urządzeń diagnostycznych dedykowanych wszystkim rodzajom i grupom pojazdów, oferując swoim klientom nowoczesne i przyjazne urządzenia do obsługi samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, budowlanych oraz sprzętu motorowodnego.

Szeroka oferta TEXA obejmuje między innymi:

  • urządzenia do obsługi układów klimatyzacii linii KONFORT 700 przystosowanych do pracy zarówno ze starym czynnikiem R134a, jak i nowym R1234yF,
  • interfejsy diagnostyczne linii NAVIGATOR,
  • jednostki wyświetlające AXONE,
  • analizatory spalin,
  • urządzenia do obsługi TPMS,
  • stacje diagnostyczne MULTI PEGASO,
  • obrotomierze.

Ważną częścią oferty TEXA są stale aktualizowane i poszerzające zakres marek i modeli oprogramowania dedykowane poszczególnym grupom pojazdów.

Oprócz najwyższej jakości nowoczesnych produktów, sprawnej i kompetentnej obsługi, TEXA Poland zapewnia swoim Klientom i dystrybutorom wsparcie w postaci:

  • profesjonalnej infolinii technicznej CALL CENTER, która udziela porad w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów, obsługi samochodowych układów klimatyzacji, analizy spalin, oraz ogólnego wykorzystania narzędzi TEXA do diagnostyki wszelkiego rodzaju pojazdów,
  • programu szkoleniowego TEXAEDU, który pozwala mechanikom na poszerzanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu diagnostyki wielomarkowej samochodów osobowych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych,
  • sprawnego zaplecza logistycznego, zapewniając szybkie i niezawodne dostawy gotowych produktów i części zamiennych. Naprawa i konserwacja sprzętu przeprowadzane są zarówno u klienta, poprzez struktury autoryzowanych dystrybutorów, jak i w siedzibie spółki w Mysłowicach.

Sprzedaż urządzeń i usług TEXA na rynku polskim odbywa się wyłącznie za pośrednictwem sieci autoryzowanych dystrybutorów, wspieranych przez struktury TEXA.

Branże

Diagnostyczne