Grupa Renault współpracuje z Otodo nad łącznością między domem a samochodem

renault i otodo © Renault

Udostępnij:

Grupa Renault pracuje obecnie nad rozwiązaniem zapewniającym interakcję i automatyczną, bezpieczną wymianę danych między samochodem a inteligentnym wyposażeniem domu.

System umożliwi nie tylko przesyłanie z domu poleceń do inteligentnego samochodu Renault za pomocą smartfona lub podłączonych do sieci urządzeń, żeby przygotować go do jazdy lub udostępnić wybraną trasę, ale przede wszystkim zapewni kontrolę domowych urządzeń z ekranu wbudowanego w deskę rozdzielczą samochodu.System pozwala na bezpieczną automatyzację niektórych codziennych czynności – użytkownik może sterować z samochodu różnymi urządzeniami ekosystemu inteligentnego domu.

Sterowanie aplikacją

Ustawienia systemu można w prosty sposób zmieniać za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony:

– Użytkownik wybiera urządzenia podłączone do systemu inteligentnego domu i dodaje je do dostępnych scenariuszy oraz przypisuje do nich określone działania.

  • „Leaving Home”: przełączenie domu w tryb czuwania (np. przestawienie termostatu w tryb oszczędzania energii, spuszczenie rolet, wyłączenie świateł).
  • „Arriving Home”: „obudzenie” domowych urządzeń.

– Następnie użytkownik wybiera odległość samochodu od domu, przy której dany scenariusz ma być mu proponowany.

Inteligentny system zapewnia unikatową usługę – użytkownik może jednym naciśnięciem na ekran dotykowy samochodu zatwierdzić scenariusz i automatycznie przesłać polecenia do urządzeń podłączonych do ekosystemu inteligentnego domu.

Jean-François Labal, odpowiadający w Grupie Renault za współpracę z partnerami, usługi i inteligentne samochody – Samochód musi stanowić element naszego cyfrowego życia. Nasza usługa oferuje klientom innowacyjną możliwość połączenia urządzeń inteligentnego domu z samochodem i to w bezpieczny sposób. Zmiana ustawień jest bardzo intuicyjna, a korzyść podwójna – usługa podnosi komfort dzięki automatyzacji i pozwala lepiej kontrolować zużycie energii w szczególności poprzez możliwość sterowania oświetleniem i ogrzewaniem.Uniwersalna platforma ułatwiająca szeroką dostępność usługi

Grupa Renault powierzyła młodej firmie Otodo zadanie opracowania bezpiecznego interfejsu z uwierzytelnieniem użytkownika, zapewniającego połączenie między samochodem a inteligentnym wyposażeniem domu.

Od 2016 roku firma Otodo opracowała platformę technologiczną, która umożliwia zdalne sterowanie różnorodnymi urządzeniami i wyposażeniem domu w wielu krajach. Nowa aplikacja Otodo pozwoli na wykonywanie instrukcji wydawanych podczas jazdy samochodem.

Usługa opracowana przez Grupę Renault i Otodo będzie dostępna w ciągu 2020 roku. Jej prapremiera odbywa się na targach CES w Las Vegas, w dniach 7-10 stycznia 2020, na stoisku Otodo.

Źródło: Renault

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również