Międzynarodowa nagroda za design dla retrofitów Philips LED X-tremeUltinon gen2

© Philips

Udostępnij:

Retrofity Philips LED X-tremeUltinon gen2 otrzymały nagrodę Red Dot w kategorii Best of the Best 2019. To najważniejsze wyróżnienie w prestiżowym konkursie Red Dot Product Design otrzymała niewielka liczba produktów wybranych przez jury spośród tysięcy zgłoszeń z całego świata.Red Dot: pożądany znak jakości

Nagrody Red Dot przyznawane są już od ponad 60 lat. Stały się jednym z najbardziej pożądanych znaków jakości w dziedzinie projektowania na świecie. W 2019 roku jury złożone z ekspertów oceniło ponad 5500 zgłoszeń z 55 krajów. Wzięto pod uwagę takie kryteria jak innowacyjność, funkcjonalność i ergonomia. Mianem Best of the Best wyróżniono tylko jeden produkt z każdej kategorii.

Retrofity Philips LED X-tremeUltinon gen2: połączenie stylu i technologii

Diody LED Lumileds LUXEON Altilon, dostępne wcześniej wyłącznie dla producentów OEM, zapewniają tym żarówkom samochodowym LED najlepszą w branży wydajność. Wyróżniają się temperaturą barwową 5800 kelwinów i jaśniejszym nawet o 250 procent - w porównaniu do wymaganego prawem minimum - światłem.

Uznanie sędziów zdobyła jednak przede wszystkim ich elegancka, jednoczęściowa konstrukcja. Zastosowanie najwyższej jakości aluminium zapewnia stały strumień światła o wysokim natężeniu w stylowej oprawie zintegrowanej z dwoma niezależnymi systemami chłodzenia. Pasywnym AirFlux Technology i aktywnym AirCool Technology. Z kolei kompaktowe wymiary ułatwiają montaż i wymianę żarówek halogenowych na lampy LED. To estetyczne połączenie formy z funkcjonalnością odzwierciedla przekonanie zespołu projektantów, że technologia jest piękna. Nagroda Red Dot podkreśla ich osiągnięcia.

„Żarówki Philips LED X-tremeUltinon gen2 charakteryzuje doskonała jakość, która mówi sama za siebie” - stwierdzili jurorzy w werdykcie, chwaląc „bardzo spójny design” retrofitów, w którym „każdy detal został dopracowany zgodnie z bardzo wysokimi standardami i w sposób zorientowany na użytkownika”.

Mark Bülow, kierownik ds. produktów w regionie EMEA w firmie Lumileds, powiedział, że celem jego zespołu było zapewnienie kierowcom „zupełnie nowego poziomu jakości i wydajności w porównaniu z obecnie dostępnymi produktami oświetleniowymi”. Ważną rolę odegrała również estetyka wykonania „wydajność była oczywiście kluczowym czynnikiem, chcieliśmy jednak, aby uzupełniała ją atrakcyjna i elegancka konstrukcja. Uważamy bowiem, że technologia jest piękna”.

Źródło: Informacja prasowa Philips

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również