Największe obniżki cen OC dla młodych kierowców

ubezpieczenie OC, dowód rejestracyjny © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Średnia cena OC w 2018 r. wyniosła 741 zł. Zdecydowanie więcej na obowiązkową polisę musieli przeznaczyć kierowcy do 25. roku życia – 1793 zł. Obniżka od 2017 r. dla osób z tej grupy wiekowej była jednak największa i wyniosła aż 9,2%.

Średnie składki obowiązkowego ubezpieczenia zaczęły spadać w ostatnim kwartale 2017 r., jednak dopiero 2018 r. przyniósł długą wyczekiwaną stabilizację cen. Kierowcy płacili średnio o 5% mniej niż przed rokiem. Którzy kierowcy mogli liczyć na najniższe ceny obowiązkowej polisy? O tym w raporcie podsumowującym 2018 r. na rynku OC, przygotowanym przez zespół porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.Młodzi kierowcy - najwyższa cena i największa obniżka
Spośród kierowców we wszystkich grupach wiekowych, najwięcej za ubezpieczenie OC w 2018 r. płacili młodzi kierowcy (18-25 lat). Cena polisy wyniosła w ich przypadku 1793 zł. Jednocześnie to właśnie oni mogli liczyć na największy spadek cen. Płacili oni bowiem aż 9,2% mniej niż w roku 2017. Najniższe składki płacili kierowcy powyżej 55. roku życia (626 zł).

Młodych kierowców z reguły cechuje brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz brak lub krótka historia bezszkodowej jazdy. Czynniki te mogą dodatkowo podwyższać oferowane osobom z tej grupy wiekowej ceny OC.Najwyższe ceny dla kawalerów i panien
Biorąc pod uwagę stan cywilny właściciela pojazdu, najwięcej za polisę OC w 2018 r. płacili kawalerowie i panny. Obniżka w ich przypadku była jednak największa i wyniosła 10,8%.

Najmniej na OC w 2018 roku wydawały osoby będące w związkach małżeńskich (656 zł). Spadek cen był jednak dla nich najniższy i wyniósł 5,1%.

Źródło: Rankomat

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również