Opony Goodyear w testach opon zimowych Auto Zeitung oraz Auto Bild Sportscars

goodyear opony zimowe © Goodyear

Udostępnij:

Opony Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 znalazły się na najwyższym stopniu podium w teście magazynu Auto Zeitung. Wysoka ocena końcowa to wynik znakomitych osiągów we wszystkich kryteriach testowych. Z kolei model Goodyear UltraGrip Performance+ zwyciężył w klasyfikacji ogólnej rankingu Auto Bild Sportscars, zbierając szczególne pochwały za zachowanie na ośnieżonych nawierzchniach oraz niski opór toczenia.

Opona Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zyskała uznanie dzięki bezpiecznym osiągom we wszystkich warunkach testowych. Imponowała przyczepnością na śniegu oraz przewidywalnością w warunkach zimowych, a na mokrej nawierzchni potrafiła wykazać się doskonałą trakcją. W suchych warunkach UltraGrip Performance Gen-1 przekonała redaktorów Auto Zeitung bardzo zrównoważonymi osiągami.Wszystkie opony testowano na torze Arctic Center w Finlandii z wykorzystaniem BMW 520D. W badaniu sprawdzano między innymi: przyczepność, precyzję kierowania, stabilność i komfort jazdy na różnych nawierzchniach dróg.

Z kolei eksperci Auto Bild Sportscars poddali testom jedenaście modeli opon, ocenianych według 14. różnych kryteriów. Recenzenci magazynu chwalili Goodyear UltraGrip Performance+ za wzorowe prowadzenie we wszystkich warunkach pogodowych. Zauważalną przewagę tego ogumienia widać szczególnie podczas prowadzenia na ośnieżonych nawierzchniach.

© Goodyear

Niezależnie od warunków pogodowych, UltraGrip Performance+ zawsze wykazywała się najkrótszą drogę hamowania. Na mokrej nawierzchni pojazd testowy wyposażony w opony amerykańskiej marki potrzebował tylko 45,7 metra, aby zatrzymać się z prędkości 100 km/h – to o 1,5 metra mniej niż najbliższy konkurent. Na śniegu droga hamowania UltraGrip Performance+ wyniosła 27,6 metra i była o 0,4 metra krótsza niż w przypadku następnego konkurenta. Opona osiągnęła również najlepsze wyniki pod względem prowadzenia na mokrej nawierzchni. Ponadto zrobiła wrażenie na ekspertach Auto Bild Sportscars niskim oporem toczenia.

Goodyear zawsze miał bardzo mocną linię opon zimowych. Liczne nagrody w całej gamie produktów UltraGrip są tego dowodem i bardzo się cieszymy, że do tej listy możemy dopisać kolejne wyróżnienia, tym razem od Auto Zeitung i Auto Bild Sportscars – powiedział Mike Rytokoski, wiceprezes zarządu ds. marketingu opon osobowych Goodyear w Europie. – Szczególnie cieszy nas wynik Goodyear UltraGrip Performance+ w teście Auto Bild Sportscars. Po wrześniowej wygranej w Auto Motor und Sport, to już drugie wyróżnienie dla tej opony. To dowód na to, że nasz najnowszy produkt zimowy jest jednym z najlepszych na rynku.Źródło: Goodyear

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również