Opony Goodyear w testach opon zimowych Auto Zeitung oraz Auto Bild Sportscars

goodyear opony zimowe © Goodyear

Udostępnij:

Opony Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 znalazły się na najwyższym stopniu podium w teście magazynu Auto Zeitung. Wysoka ocena końcowa to wynik znakomitych osiągów we wszystkich kryteriach testowych. Z kolei model Goodyear UltraGrip Performance+ zwyciężył w klasyfikacji ogólnej rankingu Auto Bild Sportscars, zbierając szczególne pochwały za zachowanie na ośnieżonych nawierzchniach oraz niski opór toczenia.

Opona Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zyskała uznanie dzięki bezpiecznym osiągom we wszystkich warunkach testowych. Imponowała przyczepnością na śniegu oraz przewidywalnością w warunkach zimowych, a na mokrej nawierzchni potrafiła wykazać się doskonałą trakcją. W suchych warunkach UltraGrip Performance Gen-1 przekonała redaktorów Auto Zeitung bardzo zrównoważonymi osiągami.

Wszystkie opony testowano na torze Arctic Center w Finlandii z wykorzystaniem BMW 520D. W badaniu sprawdzano między innymi: przyczepność, precyzję kierowania, stabilność i komfort jazdy na różnych nawierzchniach dróg.


Z kolei eksperci Auto Bild Sportscars poddali testom jedenaście modeli opon, ocenianych według 14. różnych kryteriów. Recenzenci magazynu chwalili Goodyear UltraGrip Performance+ za wzorowe prowadzenie we wszystkich warunkach pogodowych. Zauważalną przewagę tego ogumienia widać szczególnie podczas prowadzenia na ośnieżonych nawierzchniach.

© Goodyear

Niezależnie od warunków pogodowych, UltraGrip Performance+ zawsze wykazywała się najkrótszą drogę hamowania. Na mokrej nawierzchni pojazd testowy wyposażony w opony amerykańskiej marki potrzebował tylko 45,7 metra, aby zatrzymać się z prędkości 100 km/h – to o 1,5 metra mniej niż najbliższy konkurent. Na śniegu droga hamowania UltraGrip Performance+ wyniosła 27,6 metra i była o 0,4 metra krótsza niż w przypadku następnego konkurenta. Opona osiągnęła również najlepsze wyniki pod względem prowadzenia na mokrej nawierzchni. Ponadto zrobiła wrażenie na ekspertach Auto Bild Sportscars niskim oporem toczenia.


TOP w kategorii
Goodyear zawsze miał bardzo mocną linię opon zimowych. Liczne nagrody w całej gamie produktów UltraGrip są tego dowodem i bardzo się cieszymy, że do tej listy możemy dopisać kolejne wyróżnienia, tym razem od Auto Zeitung i Auto Bild Sportscars – powiedział Mike Rytokoski, wiceprezes zarządu ds. marketingu opon osobowych Goodyear w Europie. – Szczególnie cieszy nas wynik Goodyear UltraGrip Performance+ w teście Auto Bild Sportscars. Po wrześniowej wygranej w Auto Motor und Sport, to już drugie wyróżnienie dla tej opony. To dowód na to, że nasz najnowszy produkt zimowy jest jednym z najlepszych na rynku.

Źródło: Goodyear

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również