Pasy napędowe pracujące w kąpieli olejowej

© Hutchinson

Udostępnij:

Hutchinson Rechange Automobile wprowadził na rynek gamę zestawów napędowych wyposażonych w paski pracujące w kąpieli olejowej.

Szersza dystrybucja pasów transmisyjnych z kąpielą olejową umożliwi większej liczbie warsztatów skorzystanie z tej innowacyjnej i dotychczas mało znanej technologii.Pasy napędowe z kąpielą olejową należą do technologii, które zasługują na szerszą dystrybucję. Technologia ta łączy w sobie najlepsze cechy pasa i łańcucha z większą trwałością, niskim poziomem hałasu i zmniejszonym tarciem, obniża zużycia paliwa.

Hutchinson, oferując bardzej wydajne produkty, zwraca  również uwagę na to, aby były one spójne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pas ten wykonany jest z gumy HNBR zbrojonej włóknami nylonowo-aramidowymi. Dodatkowo pokryty jest on PTFE, co zwiększa wytrzymałość i redukuje tarcie. 

4 zestawy i nowe opakowania już dostępne w sprzedaży

Wprowadzona po raz pierwszy przez producentów w 2007 r. technologia pasków do kąpieli olejowych staje się coraz bardziej popularna na rynku i jest coraz częsciej spotykana w niezależnych warsztatach. Początkowo oferowany był w silniku Ford Lynx 1.8D, technologia ta zasila obecnie silnik PSA 1.2 Pure Tech (THP), Ford Ecoboost 1.0 lub silniki VAG 1.6TDI.

Hutchinson, oferując gamę 4 zestawów wyposażonych we wspomnianą technologie, gwarantuje wysoką jakość usług. Hutchinson zadbał również o dostosowane do swoich produktów opakowania z folią stretch, która doskonale chroni wszystkie elementy składowe. Firma zadbała również o stworzenie przewodnika i pomocy online, które w razie potrzeby można pobrać ze strony internetowej Hutchinson.

Hutchinson jest  chemiczną spółką zależną od fracuskiej grupy TOTAL (4 największego na świecie koncernu olejowego) i międzynarodowym producentem wyposażenia samochodowego, zajmującym wiodącą pozycję w przetwórstwie kauczuku.

W 2017 r. Fracuska spółka osiągnęła obroty w wysokości 4,15 mld euro. Obecnie  Huthinson posiada  90 zakładów produkcyjnych (w tym 30 we Francji) i zatrudnia 10 000 pracowników w 25 krajach. Marka może pochwalić się ponad 165-letnią historię przemysłową i  sukcesami w zakresie innowacji w czterech głównych dziedzach: przekładniach pasowych, systemach antywibracyjnych, transferach płynów i uszczelnieniach. Działając na wielu rynkach (motoryzacyjnym, lotniczym, przemysłowym, kolejowym, obronnym), Hutchinson jest, pionierem nowych technologii motoryzacyjnych takich jak: pasek żebrowany Poly V, elastyczny pasek elastyczny Poly V, napinacze hydrauliczne, uszczelki enkodera ABS, mieszadło aktywne.

Jednostka zajmująca się wtórnym rynkiem motoryzacyjnym wprowadza na rynek oryginalne części zamienne firmy Hutchinson, i operając się na swoim doświadczeniu  tworzy wysokiej jakości części, aby zapewnić optymalny zasięg usług logistycznych, marketingowych i technicznych.

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również