Polacy wolą prowadzić auto niż podróżować na miejscu pasażera

kierowca, jazda samochodem, kobieta © Avis

Udostępnij:

Jak wynika z przeprowadzonego badania, ponad połowa Polaków stwierdziło, że w trakcie wyjazdu samochodowego woli zasiąść za kierownicą niż być pasażerem.

Fotel kierowcy okazał się najbardziej popularny wśród ankietowanych biorących udział w badaniu, przeprowadzonym przez agencję Sapio w 14 europejskich krajach. – Prowadzenie samochodu to dla wielu Polaków przyjemność sama w sobie. Ważna jest również elastyczność, możliwość doboru auta, jakiego potrzebują w danej chwili. Inny pojazd sprawdzi się np. podczas przejażdżki po mieście, a jeszcze inny w trakcie weekendowego wypadu za miasto – stwierdził Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group w Europie Środkowej.Na drugim miejscu znalazł się przedni fotel pasażera. Jako swoje ulubione miejsce w aucie wskazało je 38% ankietowanych. Nic dziwnego. W końcu to najlepsze miejsce w samochodzie, aby podziwiać widoki za oknem, wybierać muzykę, umilającą jazdę i rozmawiać z kierowcą. Jeszcze łatwiej cieszyć się krajobrazami, podróżując wyższym autem np. typu SUV.

Pozostała część ankietowanych, czyli 11% stwierdziła, że najbardziej lubi podróżować na tylnej kanapie samochodu.

Oprócz wyboru miejsca i roli w samochodzie, ankietowanych spytano również o najlepszego towarzysza podróży samochodem. Dla większości, bo aż 59% badanych jest nim druga połówka – partner, mąż, żona, dziewczyna albo chłopak.Źródło: Avis

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również