AutoExpert
Reklama
Reklama

Diagnostyka marki Renault z urządzeniami TEXA

Preview
TEXA
2.11.2020
Reklama
Reklama

Gwarantowany dostęp do pojazdów francuskich producentów wyposażonych w  moduł zabezpieczający gateway.

Marka Renault niedawno wdrożyła w niektórych modelach pojazdów swojej marki moduł służący do blokowania wszelkich prób fałszowania lub kradzieży danych, co równocześnie uniemożliwiło niezależnym warsztatom samochodowym wykonywanie jakichkolwiek operacji na pojazdach.

Reklama

Jednak dla korzystających z rozwiązań TEXA ograniczenie to nie stanowi już problemu. Możliwe jest odblokowanie modułu gateway i wykonywanie diagnostyki pojazdów w sposób legalny i bezpieczny.

Posiadając interfejs Navigator TXTs umożliwiający pracę w trybie Pass Thru, można odblokować moduł w pojeździe przez zarejestrowanie się na stronie internetowej asos.renault.com oraz zakupienie tokena (klucza USB) i pobranie dedykowanej aplikacji. Wraz z tokenem mechanik otrzymuje login i hasło uprawniające do korzystania z funkcji odblokowywania pojazdu. Aby przejść do diagnostyki, wystarczy włożyć token (klucz USB) do jednego z wejść USB urządzenia AXONE NEMO 2*, łącząc je z interfejsem Navigator TXTs, i uruchomić aplikację. Po otrzymaniu potwierdzenia o odblokowaniu modułu gateway można bez limitów korzystać z diagnostyki TEXA.

Reklama

*Token Renault może być również używany z komputerem PC lub AXONE Nemo.

Źródło: TEXA

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama