Zakończenie sezonu WRX w RPA

KYB
12.12.2019

Mistrzostwa Świata „World Rallycross” 2019 zostaną na długo zapamiętane jako jedne z najbardziej widowiskowych i najciekawszych wyścigów w historii sportów motorowych. Jesteśmy dumni, że inżynierowie KYB byli pomocni podczas wszystkich zawodów a zaawansowane technologie producenta zostały wykorzystane dla wsparcia jednego z najbardziej utytułowanych zawodników Andreasa Bakkerund z Monster Energy Cartel.

Zespół RX Cartel został zgłoszony i dostał się do mistrzostw w 2019 roku w ostatniej chwili. Przy tak ograniczonym czasie na przygotowania był to ogromny sukces móc wystawić dwóch kierowców, którym udało się zdobyć miejsce na podium w trakcie całego sezonu oraz wspieranego przez EKS debiutującego kierowcę Krisztiana Szabo. Wszyscy trzej kierowcy mogli odnotować zarówno fantastyczne zwycięstwa jak również trudne porażki przed ostatnią rundą w Killarney w Afryce Południowej, 9 listopada.

Ostatecznie Brytyjczyk Liam Doran zakończył sezon na wysokim 8. miejscu z 114 punktami a węgierski kierowca EKS Krisztian Szabo uplasował się na 10. pozycji zdobywając 99 punktów. Team Monster Energy RX Cartel zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, z 299 punktami na koncie.

Norweg Andreas Bakkerud wraz ze Szwedem Timmy Hansenem zakończył sezon po 196 wyścigach z 211 punktami na drugim miejscu w oparciu o liczbę wygranych wyścigów.

KYB jest dumnym partnerem zespołów EKS i Monster Energy RX Cartel, biorących udział w FIA Mistrzostwach Świata w Rallycrossie w 2019 roku. Oba zespoły korzystały z amortyzatorów KYB oraz elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego (EPS) zaprojektowanych specjalnie przez inżynierów KYB. Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego sukcesu.

Źródło: KYB

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.