Zmiany w Zarządzie PZPO

Giansimone Bertoli, PZPO, Pirelli © PZPO

Udostępnij:

Giansimone Bertoli (Pirelli Polska) od początku 2019 r. będzie pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Z dniem 10 grudnia do PZPO dołączył Andrzej Włodarczyk – objął on stanowisko wiceprezesa zarządu (Trelleborg Wheel Systems Poland). Jednocześnie Rafał Spirydon (Hankook Tire Polska) obejmuje funkcję członka zarządu Związku.

Giansimone Bertoli dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PZPO. Andrzej Włodarczyk stanowisko wiceprezesa zarządu PZPO przejmuje od Andrzeja Wrońskiego – jednego z założycieli Związku, który pracował nad jego rozwojem od samego początku jego funkcjonowania. Pan Wroński podjął decyzję o zakończeniu pracy zawodowej. Ponadto Rafał Spirydon objął stanowisko Managing Director w Hankook Tires Polska i funkcję członka zarządu PZPO.– Bardzo dziękujemy Andrzejowi Wrońskiemu oraz D. B. Kim za wspólne lata pracy, ich nieoceniony wkład w rozwój Związku i pełne zaangażowanie w wypełnianie jego misji. Szczególne podziękowania w imieniu całego zarządu kierujemy do Andrzeja Wrońskiego, który jest jednym z założycieli Związku i zawsze był dużym wsparciem dla organizacji przez te wszystkie lata. Wielu sukcesów życzymy również Giansimone Bertoli, który na początku 2019 r. obejmie stanowisko prezesa zarządu oraz Rafałowi Spirydonowi i Andrzejowi Włodarczykowi, którzy zasilają zarząd PZPO. Jesteśmy przekonani, że ich wieloletnie doświadczenie będzie wsparciem dla całego rynku oponiarskiego – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Giansimone Bertoli jest absolwentem uniwersytetu w Parmie. Z firmą Pirelli związał się w 1995 r. Dwa lata później awansował na stanowisko Tyres Team Manager. W 2000 r. objął stanowisko dyrektora biura koncernu Pirelli na terenie Rosji. Od 2004 r. pełnił funkcję prezesa generalnego Pirelli w Polsce. W 2011 Giansimone Bertoli ponownie wrócił do centrali, skąd nadzorował rozwój kilku rynków europejskich. W 2012 objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Hiszpanii nadzorując rynek lokalny oraz Portugalię. Do Polski powrócił w 2015 r., skąd zarządza nie tylko rynkiem polskim, lecz także całą strefą północno–wschodniej oraz południowo–wschodniej Europy.

Andrzej Włodarczyk jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą automotive. W 1999 r. dołączył do firmy Michelin Polska, gdzie pracował przez kolejne 17 lat. W 2016 r. zdecydował się na wyjazd do Indii, gdzie kontynuował pracę w branży oponiarskiej w firmie Birla Tyres jako Head Sales Process and Training. Od listopada 2018 w Trelleborg Industries Polska.Rafał Spirydon od początku założenia PZPO jest zaangażowany w działalność Związku. Od 1998 r. pracował w Bridgestone jako przedstawiciel techniczny, później inżynier sprzedaży i szef produktu opon ciężarowych. Od 2007 r. był dyrektorem generalnym Bridgestone Sales Polska. W latach 2009-2013 w Bridgestone Europe zajmował się marketingiem i sprzedażą opon wielkogabarytowych i rolniczych w Europie. Od 2013 r. w Hankook Tire Polska jako dyrektor handlowy odpowiedzialny jest za opony osobowe i ciężarowe w Polsce i krajach bałtyckich.

Źródło: PZPO

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również